Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nordexx gumiabroncsról vélemény?

Nordexx gumiabroncsról vélemény?

Figyelt kérdés

205 55 r16 teli

Mit lehet tudni rola, mennyire szamit megbizhatonak ara nem draga 13ezer darabja.

Ebben az arkategoriaban mi johet meg szoba max 13e.?

Koszonom



#gumiabroncs #Nordexx
2016. nov. 15. 20:24
 1/9 anonim ***** válasza:
58%
hát!az !ebbe a méretbe, szerintem ára is jelzi a gyenge minöséget,ismeretlen sose hallotam. mondjuk azt én nem venném meg
2016. nov. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
39%
Fogalmam sincs miféle márka ez, úgyhogy pont ezért ne is vegyél ilyet. Ezektől még egy használt prémium abroncs is sokkal jobb választás. Vagy egy ismertebb alsókategóriás abroncs, ami azért már benne van a tesztekben is (ADAC például).
2016. nov. 15. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
39%

Ilyen "no-name" és egyéb kínai gumikat biztos, hogy nem vennék. Hiába 13.000Ft darabja, a saját életem vagy hogy a börit kockáztassam, nekem többet ér.

Michelin, Continental, Goodyear leginkább. Ezekkel nagyon nem nyúlsz mellé.

Ha ezeknek az árától az éhhalál fenyeget, akkor valami Barum, Kleber és hasonlót vennék.

2016. nov. 16. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Hat igen tudom mik lennenek az igazan jok, de sajnos most nem akkora a keret.

Esetleg taurus vagy kormoran gumik?

2016. nov. 16. 19:30
 5/9 anonim ***** válasza:
Kormoran is elég gyenge, de az már egy elfogadható kategória, sokkal jobb választás, mint ez a Nordexx valami.
2016. nov. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Es a taurus?
2016. nov. 16. 20:00
 7/9 anonim ***** válasza:
Pont ezaz, hogy alsó kategóriás gumit nem szabad venni, a Barum az, amelyik az utóbbi években feltornázta magát a középkategória aljára, tehát az már ajánlott gumi.
2016. nov. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Holló Vezér válasza:
60%
2007-ben vettem egy használt Suzuki Liana 1.6i-t 106LE 150nm kicsit meg lett csippelve 130LE 170nm-re. Még most is meg lehet leckéztetni vele a pirosnál izomkodó új autók többségét. A vásárlás után rögtön téli nyári garnitúra vásárlás jött. A választás General Tire Altimax Winter, illetve Altimax UHP. Filléres gumik. Ugye normális ember nem veszi ilyen Generál izé márkájú szarokat. Főleg hogy az ára 185/65R14 méretben akkor 9eFt/db illetve 12eFt/db volt. Eltelt 9 év, még mindig ezek a gumik vannak az autóhoz. A tapasztalatok: megtettem az autóval 90ekm-t. Többet a nyárival kevesebbet a télivel. A télin még kb 5mm minta van, már érezhetően keményebb, de még teljesen vállalható. A nyári 4mm-es de még a kopásjelző felett van (van rajta ilyen is 12e-ért). Az is jóval keményebb, most már hidegebb nedves utakon lámpánál ha oktatok vele, megcsikordul. Ja, mellesleg ezt a gumit akkoriban a Conti gyártotta, de az usában forgalmazták, ott csak a Michelin volt jobb a kategóriájában, ezzel érkezett a Mo-i forgalamzásba. Csak ezt nem tudta senki, úgyhogy mindenki pont úgy volt vele mint a Nordexxel, hogy nem támogatja egyik nagy foci csapatot sem, vagyis szar. A nyáriból kettőtnek sikerült kiszakítani az oldalát, az egyik ment pótkeréknek a másik azóta is futó keréken van. Az autóval B10-ben vagyok. Sosem haltam meg vele. Volt balesetem az elmúlt 10 évben, de a terepjárómmal, amin Hankook gumik vannak, mégis nekem jöttek oldalról nem mentett meg, pedig a reklámban azt mondják, hogy bízzak benne, sőt váljak eggyé vele. Én hiába bíztam, álló helyzetben jöttek nekem oldalról. Most erre az utóra vettem új gumikat, ez egy Kia Sorrento 225/75R16-os Antarest vettem rá. A neten rendeltem olcsogumi.sop.hu-ról 15eFt-ért, felébe került mint a Hankook, ami szintén valójában Budget kategória. Lényegében az a helyzet, hogy a gumi kérdés is túl van misztifikálva, persze ha én is 100 évet fektettem volna egy márka építésébe, én is úgy reklámoznám, mintha ez valami varázslat lenne. Érdekes módon az autó alkatérsz piacon a többi (akár gumi) alkatrész körül nem alakult ki ilyen hype, nem látok ilyen rekámokat, hogy szét fog esni az autód, ha nem ....- utángyártott alkatrészt vásárolsz, de lehet, hogy nem kell erre sem sokat várni. Hosszú lettem, bocsi!
2016. nov. 20. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

"...130LE 170nm-re. Még most is meg lehet leckéztetni vele a pirosnál izomkodó új autók többségét."


Ne haragudj, de ez a nap vicce! :D Kis szívó benzinhez képest tényleg megyegethet ha jól kihúzatod, de erre nem mondanám, hogy tipikus leckéztető paraméterekkel rendelkező autó. Egy 4.2-es Audi megesz reggelire. :)

Nekem ez előtt egy 125Le-s, 280Nm-es dízelem volt 1,3 tonnában. Ezzel sem mertem volna gyorsulási versenyeken indulni, de azért nekem elég volt dinamikus közlekedésre. Sokan itt is úgy írtak róla, hogy egy ilyen kritikán aluli lomhasággal rendelkezik egy ilyen autó.

Most egy 1.6T motoros Astrám van. Sokan legyintenek, hogy az csak egy fostalicska Opel, olyan mint az 1.4-es F Astra, csak újabb kiadás... Azért ha odalépek neki szépen meglódul a 200Le-vel és 300Nm-rel. De még ennél is a nagyköbcentis prémium autók simán otthagynak hiába nyomom padlóig.

Szóval ennek tükrében nekem kicsit erős a fenti kijelentésed. Nyilván egy 1.0-s Swiftet én is lehagyok, még ha tud is róla hogy verseny van. De azért leckéztető autónak még az enyémet se nevezném. :)


Gumira visszatérve van összehasonlítási alapom a prémium és a budget kategória között. Utóbbi sem vállalhatatlan, de nyilván nem véletlenül olcsóbb. Mikor céges autóval a budget gumival bemegyek normál tempóval a körforgalomba és már ennyitől hangosan csikorog, az nekem mindent elmond. Miközben ugyan ez az autótípus prémium gumival jóval nagyobb sebességnél ugyan abban a körforgalomban meg se nyikkan.

Fékútban teszteken, lehet hogy csak 1-2% a különbség. és sokan legyintenek, hogy az olcsó gumi is tudja 98-99%-ra ugyan azt. Nekem egy garnitúra gumi budget kategóriásból kb 20%-kal lenne olcsóbb, mint ha valamelyik prémium gyártó tesztgyőztes gumiját venném.

Nem akarok senkit semmiről meggyőzni. Egyik gumigyártótól se kapok jutalékot. Szóval nekem mindegy ki mit vesz. Felnőtt emberek vagyunk, mindenki el tudja dönteni. Nekem ez a néhány 10.000Ft spórolás nem ér meg annyit, hogy egy esetleges vészhelyzetben ne a Kamaz előtt, hanem benne 1m-rel álljak meg. De mindenkinek a saját döntése...

2016. nov. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!