Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Bele lehet rakni rosszul...

Bele lehet rakni rosszul futómű rugót? Mennyire gyakori és mennyire természetes hogy új rugó beszerelése után megemelkedik a hasmagasság?

Figyelt kérdés
Párban cseréltek az autón első futómű-rugókat. Azóta úgy áll az eleje mint egy terepjáróé. Új alkatrész beszerelésénél ez természetes dolog, vagy rosszul rakták be? Illetve lejjebb fog ülni egy idő után az autó?
2016. nov. 15. 20:56
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
71%
Rosszul gyakorlatilag lehetetlen rugot berakni bar biztosan lenne akinek sikerulne!Nyilvan az uj rugónak jobb a tartása,nincs összeülve ezert magas az auto eleje!
2016. nov. 15. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:

leült az autód, az új rugók meg hozták az eredeti magasságot.


a hosszú időre leállított autókat is felbakolják úgy,hogy a gumi ne érjen a földig..akkor a rugó nem fárad(annyira)

2016. nov. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az utolsónak: Az 100% hogy nem ez az eredeti hasmagasság. Láttam képeket a típusról gyári állapotban. Nem ilyen.
2016. nov. 15. 21:36
 4/15 A kérdező kommentje:
gyárból kijött állapotban.
2016. nov. 15. 21:38
 5/15 anonim ***** válasza:

Be lehet rakni rosszul (nekem már sikerült), de azért annyira nem, hogy látványosan változzon tőle az autó magassága.

Új rugó/lengéscsillapító berakásakor van olyan, hogy 1-2 nap kell amíg "összeállnak" a dolgok, de ezt is inkább az autó viselkedésén venni észre.

Ha valami nagyon nincs jól összerakva a felfüggesztésben, az elég hamar kiderül: kattog, ropog, billeg stb. az autó az út egyenetlenségein, szédeleg a kanyarban stb. lehet érezni, hogy "valami nem jó".


Egyébként amikor én raktam össze rosszul, az csak annyi volt, hogy valahogyan elfordult az a tányér, ami a toronycsapágy alatt volt, és a rugó felső vége nem ült bele rendesen a helyére - és az első fekvőrendőrnél egy olyan koppanást/csattanást, produkált, amiből elég gyorsan rájöttem, hogy itt valami nem stimmel.


Szerintem várj 1-2 napot, és utána próbálj meg egy ugyanolyan másik autó mellé állni, és nézd meg hogyan állnak egymáshoz képest.

2016. nov. 15. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Lehet valami nincs ott rendben mert katyukban eleg nagyot csattan. De en ugy neztem rendesen benne van a rugo a tanyerban. De mostmar kezdek ketelkedni. Neked amikor rosszul raktad ossze akkor nem volt magasabb, csak menettulajdonsagban mutatkozott meg a hiba?
2016. nov. 15. 23:26
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha valami kisipari szemét rugót vettel akkor egyebkent nem kell csodalkozni...sajnos azok ilyenek!
2016. nov. 16. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
megfelelő rugót tettek bele? Nem tudom, hogy van-e különbség, de a nehezebb orrú modelleknek esetleg más a rugója..
2016. nov. 16. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 BiTOPro97 ***** válasza:
#8 +1?
2016. nov. 16. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Allitolag tipusnak megfelelo, uj, utangyartott. De kitudja milyen anyagbol keszult es hogy van megmunkalva... Egyebkent az osszes valtozatba ugyanaz a rugo megy.
2016. nov. 16. 09:38
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!