Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez a szett menyire megfelelő...

Ez a szett menyire megfelelő egy hétköznapi autós zene hallgatáshoz?

Figyelt kérdés

Munka miatt vettem magam egy Opel astra F 1.4-es autót, mert sokat kell autóval közlekednem (napi 120-130 km, de sokat városban ezért nem néztem dízelt) viszont mivel sokat megyek kocsival Szeretek zenét hallgatni ! Először is hogyan foghatom jobban a rádió adásokat ? Milyen antennát vegyek a gyári helyett? Utánna meg néha kicsit elszalad velem a ló és szeretem feljebb hangosítani a zenét nem őrült módon félre ne értsetek de amikor az ember már sokat ül dugóban én szeretek akkor már zenét hallgatni! :D Az autót ezekkel a "zenei felszeretségekkel vettem"


[link]


Ilyen fejegység van benne


Az első két hangszórója valami 13 cm-es pioner hangszoró


Hátul pedig nem a kalap tartóban hanem mellette van 2 kisebb kb 10 cm-es hangszóró és két nagyon apró mélysugárzó vagy micsoda .


Nos azt leszögezném hogy semmit se szeretnék ki cserélni benne mert ezek tökéletes minőségűek szerintem ahhoz amire nekem kell !


Én arra gondoltam hogy a hátsó ajtóba 2 darab 13 cm-es pioner hangszórót berakatnék én erre gondoltam :


[link]



Illetve rákötni az egészre egy erősítőt én erre gondoltam:


[link]



És úgy ennyiben ki is merülne a dolog elvinném szakemberhez hogy bekösse nekem normálisan . Rengeteget nem szánnék rá pont ezt a kb 30 ezer forintot az anyagokra és amennyi lesz a bekötés annyi lesz semmi esetre sem csinálnám meg otthon magamnak mert nem értek hozzá ! A lényeg hogy nem kell nekem hogy ugráljon az autó meg mit tudom én micsoda csak hétköznapi kocsikázásra azért kicsit feljebb tudjam tekerni a hangerőt a kocsiban ! Előre is köszönöm a NORMÁLIS válaszokat !



2016. nov. 16. 20:28
 1/3 A kérdező kommentje:
Hogyha külön zenét hallgatok azt mp3-mas CD-ről teszem szóval a rádiós rész az külön van csak nem akartam két kérdést feltenni !
2016. nov. 16. 20:35
 2/3 A kérdező kommentje:

Illetve ez mehetne az első utasokkal szembe a tükrökhöz :


[link]

2016. nov. 16. 20:49
 3/3 JulesTS ***** válasza:

Szélessávú 130 mm-es pioneer hangszórót felejtsd el, MNC csipogót meg végképp. Felesleges pénzkidobás mindkettő...

A meglévő hangszórókat meg el kell adni, hátha valakinek éppen olyan kell, mert teljesen feleslegesen cipeled magaddal.

Fejegység nem a legjobb, de maradhat, erősítő amit kinéztél szintén elegendő. Kell egy normális minőségű 165mm-es komponens szett, a beépíthetőségnek utána kell nézni (kérdezz meg egy autohifi szerelő műhelyt, a beszerelés miatt úgy is meg kell keresned őket). pl. egy ilyen:

[link]

Ha az erősítővel együtt nem fér bele a keretbe, akkor egy használt erősítőt kell nézni 10..12eFt-ért.

2016. nov. 17. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!