Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen autót tudtok mondani...

Milyen autót tudtok mondani ami 1000ccm körül van és sok alkatrészt találni hozzá?

Figyelt kérdés

Motort cserélek a traktoromban és olyan erőforrás kellene amihez sok alkatrész van. Eddig 2 motor van a palettán. Trabant 1.1 és a Fiat 126. Ezek teljesítménybe megfelelnek csak ezek régi motorok és nem igen vannak hozzá alkatrészek.


A segítséget előre is köszönöm



2016. nov. 18. 06:12
1 2
 1/17 anonim válasza:
zastava
2016. nov. 18. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
Suzuki Swift 1.0. Fiat 126 az hogy jön ide? Az gyakorlatilag a "kispolszki" 650-es 2 hengeres motorral. Amire sztem te gondoltál az vagy a Fiat 128, vagy esetleg a 127, na azok tényleg öregek. De van még, ami viszonylag fiatal, az Opel Corsa ezres motorral, Fiatok tömkelege, stb.
2016. nov. 18. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

És biztos vagy benne, hogy egy egy literes szívóbenzin motornak lesz elég nyomatéka egy traktornak?

Gondolom nem szántani akarsz vele...

Egyébként swift, corsa, esetleg matiz.

2016. nov. 18. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 veterán vas ***** válasza:

Ha az 1000ccm felé kacsingatsz, akkor Maruti (800ccm) vagy S100/1000MB (988ccm)-as. Bár az utóbbi már eléggé öreg, viszont hüvelyes motor,(nem kell gépműhelybe fúratni) tehát házi körülmények között is megoldható a motorgenerál.

A #2 említette Fiat 127 szintén belefér a kívánt űrtartalomba, (903ccm) viszont ehhez a típushoz napjainkban már csak aranyáron tudsz alkatrészeket beszerezni, ráadásul ez a blokk nem kimondottan traktorhajtásra lett kitalálva.

Ha érdekel a véleményem, én leginkább kétüteműt használnék. Mivel 1000ccm körülit tervezel, továbbá szeretnél könnyen/olcsón beszerezhető alkatrész hátteret, szerintem a legideálisabb a kétütemű Wartburg motorja.

-igénytelen-

-könnyű hozzájutni

-kevés alkatrészből áll

-biztosított az utánpótlás

-olcsó

-könnyen szerelhető

mi kell még? ;)

2016. nov. 18. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Te vagy megint, aki ezt majd le is akarja utána papírozni?
2016. nov. 18. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 veterán vas ***** válasza:

Hááát, utolsó hozzászóló, lehet, hogy rátapintottál. ;)

Mer ha van otthon pluszban egy garnitúra 17"-os króm felni, egy pár "füles" Sparco és egy kiskormány, akkor már csak egy műbizonylat kell a duplacsöves Koppány-dobról. Pár üveg homoki karcos jótékony hatása alatt ezeket összelapátolják a Jancsi-sógorral, és kész a Halálos iramban mucsaj-pusztai verziója.

Oszt vihessük műszakiztatni.

2016. nov. 18. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Utolsó kettő... Ne vicceljetek már. Ha le akarnám papírozni nem ezres hanem ötezres motort tennék bele!:D


Többieknek köszönöm a válaszokat. Egy kerti kis traktorról van szó. Jelenleg egy 350 es 2 hengeres jawa blokk van benne ami végnapjait éli. A maga 24 sebességével bárhol elmegy így is. Csak sokat fogyaszt. Azért gondoltam valami 4 üteműre.

2016. nov. 19. 00:10
 8/17 anonim ***** válasza:
Nekem gázosra alakított 1200-es Lada motor van a kistraktoromban. Vedd meg azt. Én úgyis külföldön vagyok, nem használom, csak áll a garázsban.
2016. nov. 19. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Köszönöm az ajánlatot utolsó. Annyi a baj a lada motorral hogy erős illetve mivel hátsó kerekes nincs a váltóba differenciármű. Mtz 82 első kerekek vannak alatta ezért le kell lassítani pont azzal a 1:4.5 el mint ami a diffik áttétele.


Számolgattam aztán a motor 50-65 Nm től többet nem adhatna le, mert az uaz hidak túl lennének terhelve és valami törne, csavarodna stb. Szóval az 1.1 es Trabant és a Wartburg sem jó.

2016. nov. 19. 14:38
 10/17 veterán vas ***** válasza:

Hmmm.Nem tudom miket számolgattál, de eléggé furcsa ha az jött ki, hogy egy kétütemű Wb. motor eltekeri az uaz hidat.

/mert valami ilyesfélét írtál.../ ;)

2016. nov. 19. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!