Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Olajfogyás megszüntetése,...

Olajfogyás megszüntetése, vagy mérséklése kartergáz elvezető cső tisztításával?

Figyelt kérdés
Van egy benzines,hármas mondeom,ami 1500km/1 liter motorolajat megeszik. Gyári,Fordos olajat öntök bele,eszi. Motort még nem akarom megbontani,se pénzem nincs rá,se nélkülözni nem tudom egyelőre a kocsit. Olvastam,hogy a kartergáz elvezető cső tisztításával mérékelhető,vagy megszüntethető az olajfogyás. Ez igaz lehet?Valamint azt hiszem, a mondeonál a szívósor alatt van ez a cső,régen láttam egy videót róla,hogy kell csinálni,de nem találom,azt is megköszönném,ha valaki be tudná linkelni.
2016. nov. 20. 14:53
 1/2 anonim ***** válasza:
Próbáld meg levenni az olaj beöntő sapkáját. Ugyan azt éred el vele mint a karter gáz elvezető csővel.
2016. nov. 20. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
48%

Nagy a valószínűsége a szelepszár szimmering vagy az olajlehúzó gyűrű letapadt és azért eszi az olajt. A kartel gáz cső eltömődése okozhat túlnyomást a blokkban és emiatt is fogyhat az olaj. Viszont ilyen mennyiségnél inkább előbbiek valamelyike.

A motor csere lenne a gazdaságos megoldás számodra, de megbontás nélkül pontos hibát nehéz megállapítani. Egy kompresszió és egy veszteség mérés ajánlott lenne.

2016. nov. 20. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!