Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Elég lenne ez a bukósisak az...

Elég lenne ez a bukósisak az 50ccm robogómhoz vagy nem ér semmit?

Figyelt kérdés
[link]

2016. nov. 20. 17:10
 1/8 anonim válasza:

Ez egy robogóra való sisak.

Nekem is ilyenem volt, de vettem egy szkafandert, én azt jobban szeretem (pl.: télen nem fázik benne az arcod).

A minőségéről nem tudok mit mondani.

Szóval, ha nem fogsz 60-nal 'száguldozni' -bár kétlem-, szerintem teljesen megfelelő. :)

2016. nov. 20. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Nem vagyok az a nagy száguldozós már annak is örülök, hogy nem nekem kell tekerni a robogót :D (amúgy imádok bicajozni de ez most tök mellékes) Ha ennél drágábbat nézek akkor már az a baj, hogy drágább lesz mint a robogóm :)
2016. nov. 20. 17:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Én annak idején 13ért vettem egy normális zártat amiben nem fázott az arcom ha hűvösebb volt. Egy ilyen újonnan most kb 18.000ft.

Volt olcsóbb is de nehéz felvenni, amit meg könnyű volt az lötyögött a fejemen.

2016. nov. 20. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Annyiért vegyél sisakot amennyit a fejed ér.


Nem kell 200-al menni, elég ha 30-al rotyogsz a városban és telibever egy bamba SMS-ező autós, pont akkorát fogsz esni a robogóval mint egy nagymotorral. Eldőlsz, padkát megfejeled. Egy ilyennel lényegesen kisebb az esélyed, hogy ne törd be a fejed.

2016. nov. 20. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utolsó nagyon igaz, a padka ha csak sétálva rosszul esel el, simán betöri a fejed, nem kell ahhoz gyorsan menni. 20 körül és fölött már sharp 3+ csillagosokat kapni, annál ne add lejjebb :)
2016. nov. 20. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Szóval nagy motorra már tök felesleges a bukó mivel ha nagyobb sebességgel esel így is úgy is szétszakad a fejed.
2016. nov. 21. 09:40
 7/8 anonim ***** válasza:

Nézd.. Egy bukósisaknak nem csak a védelem a célja.

Mérlegelned kell, hogy milyen szezonban, és időben fogod használni, és hogy számodra milyen kényelmi funkciók fontosak.


Amúgy szerintem ha nem is mindenki, de a nagy többség nyitott bukósisakokkal kezdi, én is így tettem.

Csak aztán ahogy használja rájön a hátrányaira, és inkább vesz egy zártat, vagy egy felnyithatót.

Pl amint elkezd hűlni a hőmérséklet, és mondjuk 10fok alá csökken, a nyitott plexiben szétfagy az ember arca/szeme. Csípős hidegnél szélben, még levegőt venni is fáj. Nembeszélve az elképesztő párásodásról, vagy arról, hogy ha eső van, akkor bizony az eső cseppek nem csak a plexi külső részére kerülhetnek, hanem belülre is. Onnan meg nehéz letörölgetni menet közben, a kilátást meg nagyon durván csökkenti.


De azért nyáron is van vele bőven probléma. Pl. a bogarak, darazsak kérdése. Ha már nyitott bukósisakot vesz az ember, akkor legalább próbáljon olyat venni amiben a plexi az áll alá minél jobban leér (pl amit linkeltél az ebből a szempontból tök felejtős). Ugyanis már 50-el is nagyon tud fájni az ahogy egy szintén 30-40-el száguldó hatalmas nagy dög cserebogár, vagy rózsabogár belecsapódik az arcunkba/nyakunkba.

De egy darázs, vagy méhecske is elég para amikor bejut a plexi alá, és pánikba esve azon gondolkozik, hogy az arcodnak mely részét csípje szarrá.


S akkor még nem beszéltünk az autósok által felpattintott/kilőtt kisebb-nagyobb kövekről. Szóval, ha már nyitott, legyen nagy plexije...


Persze vannak a nyitott sisaknak előnyei is. Pl általában kényelmesebb. Illetve egy nyitott, vagy felnyitható sisakot szemüvegesek is könnyebben használhatják. No meg szebb a kilátás onnan, nem takarja semmi sem a kilátást. No meg jobb a szellőzése, ami mondjuk nyáron 50fokban nem hátrány.


Ha a biztonsági szempontokat nézzük, akkor viszont megint csak a zárt sisakok, és a felnyithatók nyernek.


Csak képzeld el, hogy mondjuk egy jobbkezes utcánál nem adják meg neked az elsőbbséget, és te 30-40-el felkenődsz az autó oldalára, arccal előrefelé Vagy szintén előrefelé zuhanva célba veszi a fejed az útpadkát. Oké, hogy a nyitott sisak véd téged oldalról, és hátulról, de elölről mi véd? A plexi? Hát..

Elölről az egész állad/állkapcsod védtelen.


Szóval szerintem mérlegelned kéne.

Mikor fogod használni a motort?

Mihez használod?

Milyen utakon/környéken használod?


Nyitott sisak azoknak való akik főleg nyáron, vagy tavasszal és ősszel melegebb napokon, és csak hobbicélból motorozgatnak.


Aki viszont naponta használja mondjuk melóba/suliba járáshoz. Vagy hosszabb távokat is megtenne vele.. Esetleg még télen is addig akarja használni ameddig csak tudja.. Annak a nyitott sisak csak pénzkidobás, mert úgyis fog venni egy zárt, vagy egy felnyitható bukósisakot.

2016. nov. 21. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ja, és bocsi, kimaradt még pár apróság.


Az első sisakomat fél évig hordtam. (nyitott) Aztán télen ugye rájöttem, hogy ez nekem nem jó.

Vettem egy felnyitható sisakot. Nos, ez már 2 és fél éve volt. Szóval nemtudom Te hogy vagy vele, de én drágának találom a sisakokat, és inkább hosszú távra tervezek, szóval számomra az is fontos, hogy a bélése kivehető, és mosható legyen, és hogy lehessen hozzá 1-2 év múlva is pótalkatrészeket rendelni(pl új plexit pont a múlt héten vettem hozzá). Az én felnyitható sisakom most 28.000,-Ft. Lehet hogy elsőre drága, de ha pl ezt vettem volna az első nyitott helyett, máris spóroltam volna 20.000,-Ft-ot. No meg remélem, hogy még 1-2 évig kitart.

2016. nov. 21. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!