Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az ilyesmiről mi a véleményete...

Az ilyesmiről mi a véleményetek? Mikor egy törött autót igényesen bár, de "helyre"állítanak.

Figyelt kérdés

https://www.youtube.com/watch?v=blSexn3eGaY


Nah meg amúgy az ilyesmit hogy az anyámba lehet kivédeni használt autó vételkor? Én megmondom őszintén, nem szeretnék ilyet sem kifogni. Hiába csinálták meg ennyire szépen, igényesen, ez akkor is egy karambolos autó és a következő balesetnél jól rácsesznek a benne ülők.


Az ilyesmit is észreveszik, ha az ember szerelőhöz viszi átvizsgáltatni vétel előtt? Persze ez baromi ritka, hogy ennyire igényesen van helyreállítva egy karambolos autó.


De ti vennétek ilyet? Hogy vagytok a témával? Szerintem az ilyen autókat már csak alkatrészekként kéne értékesíteni. Mert a következő balesetkor ennek nagyon durva következményei lesznek.


Ezek is durvák:


https://www.youtube.com/watch?v=BJvnjgf0G18&t=86s


https://www.youtube.com/watch?v=vEUkIZscBl8


Össze-vissza hegesztgetik őket, meg minden... Hát ÁÁÁÁÁÁÁ.........



2016. nov. 22. 13:16
 1/7 anonim ***** válasza:
Ha gyári állapotra akarnák visszaállítani akkor nem keresnének rajta ezek a bácsik. Ezért inkább kihúzzák kipótolják gittel és nagyon szépen lefestik és máris olyan mint az új. Nagy lesz a profit csak a delikvens ne karambolozzon mert ott döglik meg.
2016. nov. 22. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Teljesen korrektül vannak megjavítva. Egy ilyen javítás után semmivel sem lesz gyengébb a karosszéria, esetenként még erősebbek is a hegesztések mint a gyáriak.
2016. nov. 22. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Attól tartok én is hogy a sufni mösterek feljavítják az autók merevségét a gyárilag előírt javítási módszer árának húszad részéért. Legközelebb ha egy vadonat új autót veszek akkor az első dolgom lesz hogy viszem a sufni mösterhez hogy tegye már biztonságosabbá néhány hegesztéssel.
2016. nov. 22. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A felvételeken semmi sufni munka nincs. Teljesen felszerelt műhely, huzatópaddal és minden egyéb nyalánksággal. A karosszériát visszahúzták méretre, a sérült, roncsolt elemeket lefúrták, az új, vagy bontott elemeket a gyári pontokon hegesztették vissza, tömítették, fényezték, ha az üregvédelmet is elvégezték, akkor ez szinte gyári állapotra lett visszahozva. Ebben a munkában nincs semmi olyan, ami gyengébbé tenné a karosszériát.
2016. nov. 22. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Ha gyárira akarnák visszaállítani akkor áthegesztenék egy lopottra az alvázszámot és kész :D


Szerintem ez szép és korrekt munka. Hogy a javítás után mennyivel változik a kasztni merevsége azt passzolom. Attól én nem tartanék, hogy a donorból hozott sérülésmentes elemeknél és a hegesztéseknél van szilárdsági eltérést, viszont a húzatott részen ott már szerintem lehet és a következő csattnál az fog először megrogyni. ( bár lehet rosszul gondolom )


Egy ilyen szintű helyreállítást gyakorlatilag szétszerelés nélkül sok esetben nem tudsz kiszűrni, az meg azért nem működik autóvásárlásnál. Ha tudnám hogy ilyen volt akkor valszeg kihagynám.


Az a baj, hogy általában nem így van helyreállítva az autó, ha mindenki így nyomná akkor nem is lenne ezzel baj. Nálunk 10ből hány lakatosnál van húzatópad? :D


Az a nagyobb baj, hogy nálunk hasonlóra összetákolják az autókat és árun felül sérülésmentes állapotot hazudva próbálják meg eladni ezeket. Ha ilyen javítás után bevallott előélettel reális áron adnák ezeket akkor nem lenne ezzel sem gond szerintem.

Ha belegondolsz veszel az asszonynak egy új Civicet, egy évesen így lezúzza majd rendbe rakatod ilyen minőségben akkor azért még nyugodtan lehet használni évekig.

2016. nov. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Nyilván vannak sufni munkák, de amit a kérdező mutatott az teljesen profi munka, szóval nincs vele gond.

A sufni dolog az más, nekihajtasz egy közlekedési táblának aztán már a rohamegység jön érted..

2016. nov. 22. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Én általánosságban véve írtam. Nagyon sok szobrászmester van és az alkotásaik nagyon veszélyesek és ezt a szakemberek is megmondják. Sérülésmentesre összeszobrászkodott totálkáros autókra már egy egész ipar épült és sokan sok pénzt keresnek ezen.

Amúgy osztom John_McClane véleményét.

2016. nov. 22. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!