Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ez most akkor mit jelent?

Ez most akkor mit jelent?

Figyelt kérdés

Év közben újonnan vagy újra forgalomba helyezett gépjármű utáni adó alanya az, aki/amely a forgalomba helyezés hónapjának utolsó napján a hatósági nyilvántartásban tulajdonosként szerepel.


Most akkor ha év közben veszek használt, forgalomban részt vevő (azaz nem kivont) autót én lennék a tulaj de más az üzembentartó, akkor is én vagyok a díjfizetésre kötelezett "adóalany"? Ez milyen már.


Az adó alanya - a (2)-(4), illetve a (6) bekezdésben foglalt kivétellel - az a személy, aki/amely a közúti közlekedési nyilvántartásról szóló 1999. évi LXXXIV. törvény alapján vezetett járműnyilvántartásban (a továbbiakban: hatósági nyilvántartás) az év első napján üzemben tartóként, ennek hiányában tulajdonosként (a továbbiakban együtt e § alkalmazásában: tulajdonos) szerepel.


Ez pedig pl. '17 január 1-től lép életbe? Akkor már nem én leszek az adóalany?



2016. nov. 23. 08:10
 1/1 anonim ***** válasza:
röviden annyit jelent, hogy akinek a nevén van január első napján az autó, az fizeti az éves GJ adót. vagyis ha év közben veszel egyet, ami volt már itthon üzemben abban az évben, te csak a következő évben fizeted az adóját. Ezért jó év végén eladni és év elején megvenni a másikat:)
2016. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!