Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kinek milyen tapasztalatai...

Kinek milyen tapasztalatai vannak a Toyota márkával? Milyen típust és mennyi ideig használt, mi a véleménye róla? Mennyire megbízható autók?

Figyelt kérdés

2016. nov. 24. 14:30
 1/10 anonim ***** válasza:
Sok autó szerelő ismerősömtől hallottam, hogy a toyota megbízható autó és a motorja nagyon bírja a strapát. Hallottam olyat is, hogy a toyota a japán merci. Személy szerint nekem nem volt de jókat hallottam róluk.
2016. nov. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én is használtam, a családban még mindig megvan. Yaris. Hibátlan. Egyszer fel kellett tölteni a klímáját, azon kívül kizárólag a kopó forgó alkatrészek cseréje történik meg. KM nem sok van benne, kb. 130 ezer és 2001-es. Soha nem fogjuk eladni. Volt egy most már oldtimer Corona MarkII is, azzal sem volt bajunk soha. (ez nagyon régen volt) Céges autóként volt egy Corolla sedan, 1.4 D4D motors, 170.000 KM-nél adta el a cég, hibátlan volt végig.
2016. nov. 24. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 nemcso ***** válasza:

Feleségem használt Yarist 9 évig. Most is ez lenne, ha idén össze nem törték volna.

Kötelező szervízen kívül nem volt soha szerelőnél.

2016. nov. 24. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Nekem ugyan Hondám van, ami szintén megbízható, de a szerelőm szokta mondogatni, hogy a Toyota veri a Hondát is.


A Toyota az egyik legmegbízhatóbb kocsi.

2016. nov. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nálunk is Honda van, de ha lehetne Toyota lenne! Családban van (Yaris 1000) és 10+évekkel sincs gond vele, csak a kopó alkatrészeket kell cserélni, vezetni is szeretem, pakolható azért tehát bevásárlás, kicsinek néz ki de pl hatalmasak az ajtók és belül tágasabb!
2016. nov. 24. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az autóiparban ha jellemezni kell egy márkát akkor a toyotáról, 100- ból 99 embernek a megbízhatóság jutna az eszébe elsőként.

Nekem kettő van egy 86-os corolla, és egy 2008-as yaris.

A corolla legnagyobb ellensége a rozsda, akárcsak a többi 80-as évek beli japán autónak. Egyébként kitűnően működik. A yarist sem szeretik a szerelők. Csak a gyári visszahívások miatt voltam vele szervízben. A kötelező karbantartást pedig magam végzem. Bár minden kocsira csak ennyit kéne költeni...

2016. nov. 24. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Mindenkinek ment a zöld pacsi.

További tapasztalatok?

2016. nov. 24. 19:29
 8/10 anonim ***** válasza:
Én 7 évig használtam egy CarinaII -t, aztán szintén kb. 7 évig egy békalámpás Corollát (E11). Mindkettő 10 év körüli volt amikor megvettem, és közel a 20 -hoz amikor eladtam. Csak kopó alkatrészeket kellett cserélni, azt sem gyakran. Váratlan, rejtélyes hibákat egyik sem produkált. Amikor a Corollát kb. 15 éves korában elvittem klímatisztításra, a klímás rábeszélt hogy töltsük fel, mert nem árt ha friss olajt kap. A gép lemérte, hogy alig 10% hiányzott a gyári töltésből! Szóval nyugodtan ajánlom a márkát. (A karbantartást azért nem szabad elhanyagolni.) Egyébként most egy Avensis-t hajtok.
2016. nov. 25. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Azért a pontosság kedvéért hozzá kell tennem, hogy ez azokra a konkrét autókra vonatkozik, amik Japánban készülnek.


Mert hiába Honda/Toyota, ha Mucsaröcsögén rakják össze, és hiába van ISO meg VDA meg QA, a japán szerelő hamarabb szúra tökön magát, minthogy valamit tönkretegyen. És a Józsi? :)

2016. dec. 12. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

# 9/9 Időpont tegnap 18:46


Tudtommal nincs itthon sem Toyota, sem Honda gyár.

De ettől függetlenül zsinórban a harmadik újonnan vett, Esztergomban gyártott Suzukit hajtom, ami most 8 éves. 18 év alatt egy féklámpa-izzót kellett cserélnem, meg egy pár féktárcsát - ezen kívül csak az olajcserék és a vizsgák miatt voltak szervizbe. Ja, és a mostaniban 6 év után akartam klíma-gázt utánatölteni, de gyakorlatilag nem volt veszteség amit tölteni kellett volna.

2016. dec. 13. 21:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!