Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mekkora nyomáson tartsam a...

00hory00 kérdése:

Mekkora nyomáson tartsam a gumikat?

Figyelt kérdés

Szóval 185/60/14 Yokohama téli gumi van fent most a verdán, a 14-es évjáratból. A Japán változat. ~1400 Kg kell cipelnie mindennap. Mekkora nyomáson tartsam a gumikat, hogy megfelelően feküdjön az úton, szárazon/hóban, nagy sebességnél/kanyarokban.

Köszi a szakszerű válaszokat.



2016. nov. 25. 15:43
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ott van a vezetőülés felől a B-oszlopon, vagy a tanksapkafedél belső oldalán.

Szakszerű válaszhoz szakszerű kérdés kell, a jármű típusát, évjáratát véletlenül sem kell megadni, majd mi kitaláljuk.

2016. nov. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Általában a 2.2-es nyomás körbe jó szokott lenni. Versenyautón, versenygumival más a nyomás, de szerintem közúton ez megfelelő. Ennél inkább kevesebbet fújj bele,mint többet, mondjuk 2.0 bart.
2016. nov. 25. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
A gyárilag előírtnál lehet benne 0.2 Barral nagyobb nyomás téli gumik esetén. Hogy mennyi van előírva azt meg vadászd le valahol.
2016. nov. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
63%

Általában a vezető melletti B oszlopon van egy matrica, amin a kérdésedre pontos választ kapsz.


Ha nem találod a B oszlopot, akkor a kocsi gépkönyvének utolsó oldalán vannak a guminyomás adatok különböző terheléssel, sebességgel,..stb..

Ha nincs gépkönyved sem, akkor 2,2 bar mindegyik kerékbe.


Amúgy egy jobb kutas ránéz az autódra, és már fújja is a pontos, előírt nyomást.

na jó, némi jatt illik, de megéri.

2016. nov. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%
Én az 1 tonnás Renaultnál 2,5-öt nyomok a 14-es gumikba. Ha 2,1-et fújok, szemmel láthatóan lapos egy kicsit, és "nyúlik" kanyarokbam. 2,5 barral pont jó.
2016. nov. 25. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Azért nem irtam le az autót, mert gondoltam elég a súlya, a gyári gumi mérete meg nem ez. Egyébként egy '95 Peugeot 306 cabrioról van szó. Matricát sehol nem találtam az autón, sem a tanksapkánál, sem a B oszlopnál, sem máshol és a könyvét sem kaptam meg, mikor megvettem. Ezért jött a kérdés. Eddig 2 baron nyomtam, de szemre laposnak tűnik, ezért kérdeztem rá, hátha van egy gumis, vagy autós, vagy valaki, aki ért hozzá.

Köszönöm a válaszokat.

2016. nov. 26. 10:24
 7/10 anonim ***** válasza:
Majd mutatja a guminak a kopása. Ha a futófelület közepén mélyebbek a barázdák mint a szélein, akkor a gumi sokat fut "laposan", ha fordított a helyzet, akkor meg túl van fújva és itt tized Barok is számítanak.
2016. nov. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
ajtooszlopon nézd v tanksapi ha gyári méretü gumikról van szó akkor azokat az értékeket tartsd be
2016. nov. 27. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Elöl 2.2bar, hátul 2.0 bar. Fontos hogy havonta ellenőrizd a keréknyomást hogy soha ne menjen 1.8 alá.
2017. márc. 30. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nekem a kesztyűtartóban van a matrica, amire az ajánlott guminyomások vannak írva, lehet esetleg ott is.
2019. dec. 6. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!