Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Babetta 210 nincs szikra?

Babetta 210 nincs szikra?

Figyelt kérdés
Üdv, van egy 210-es Babettám, egy ideje nem volt használva, próbáltam rugdosni, de semmi... Gyertya is száraz volt, szóval a hengerbe se került benzin. Semmi gond, kipucoltam karbit. Beraktam a gyertyát tekerem semmi. Először azt hittem, rosszul raktam össze valamit, vagy nincs jól kipucolva, mert száraz volt a gyertya, szétszedtem, majdnem tele volt benzinnel, visszaraktam, tekerttem tovább egyszercsak hányta a kakaót a sárvédőre. Fellélegeztem, teszem be a gyertyát... Nem indul. Van vadonat új gyertyám, át is mértem, hogy jó e, jó, rotovátor pöcre indul róla. Betettem azt, semmi. Aztán ellenőriztem, hogy van e szikra, hát nem volt. Viszont tekerésre a lámpa égni kezd. Szóval áramot generál. Hol lehet a gond?

2016. nov. 27. 19:09
 1/2 anonim ***** válasza:

A gyertyát ne tekerd be, csak a gyertyapipát tedd rá. A gyertya "alját" tartsd fémes részhez (pl. a henger) így tekerd meg, látod hogy van-e szikra. Ha nincs és a gyertya jó, lehet végignézni/cserélni/tesztelni: gyertyapipa, gyertyakábel, tirisztor egység, gyújtótekercs, stb, stb.

A világításnak a gyújtáshoz nincs köze. A lámpa világítása annyit jelez, hogy jó a világítótekercs, meg a forgórész mágnese.

2016. nov. 27. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Úgy néztem de semmi. Hát akkor holnap megvan az esti programom, megnézek mindent, valahol csak megtalálom a hibát.
2016. nov. 27. 20:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!