Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tankolhatok 98-as benzint,95-ö...

Tankolhatok 98-as benzint,95-ös helyett?

Figyelt kérdés

BMW e36 320i-ról lenne szó. 1998-as.

Érdemes olyat tankolni? vagy maradjak a 95-ösnél?



2016. nov. 28. 11:01
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
100%
Magasabb oktánszámút tankolhatsz következmények nélkül. Illetve egy következménye mégis van: drágábban fogsz tankolni.
2016. nov. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
40%
Igen tankolhatsz, szebben fog járni az autó motorja és jobban is megy majd.
2016. nov. 28. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
76%
tankolhatsz, de abba az autoba felesleges.
2016. nov. 28. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
36%
baj nem fog történni, a jobban megy dolgot szerintem hagyjuk. Felesleges a drágább benzinnel hajtani, ha nem az van előírva az autóba.
2016. nov. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 VariGyapi ***** válasza:
78%
Az enyém 2006-os és mindig a magasabb oktámszámút tankolok bele. Az hogy jobban menne nem igazán érzem, viszont amit kevesebbet fogyaszt, ezért megéri azt tankolni. Ráadásul a motornak is jót tesz.
2016. nov. 28. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
Érdekelne a tapasztalatod, mennyivel fogyaszt kevesebbet? Mitől kíméli jobban a motort?
2016. nov. 28. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
100%
Ha utána tud menni a gyújtáselektronika a jobb benzinnek, akkor kevesebbet fog fogyasztani belőle. Annak a motornak 11:1 a kompressziója, ott már lehet haszna. Nekem 9.9:1-nél semmi változást nem hozott.
2016. nov. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 VariGyapi ***** válasza:
20%
Egy nagyobb út megtétele szépen kimutatja a külömbséget. Példa :Amikor külföldre mentünk nyaralni 1150 km távolságra 1 teli tank simán elég volt, sőt még ott is tudtam vele flangálni ideoda. Mol-nál tankoltam evo benyát. Hazafelé szintén mol-nál tankoltam, viszont nem volt csak sima benya, így kénytelen voltam azt belenyomni. Ezzel a benyával kb 30 kilóméterre az otthonomtól meg kellett álnom tankolni mert nem volt elég. Az hogy a motornak jót tesz, azt nem tudom ilyen kézenfekvő példával alátámasztani, de ha jobb az üzemenyag égése, akkor ebből következik hogy amotornak is jó.
2016. nov. 28. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 veterán vas ***** válasza:
64%

Elméleti szinten lehet néhány érv, ami igazolja a "jobb benzinből kevesebbet eszik" elképzelést, de valójában ez nem bizonyítható.

A mindennapi autóhasználatnak nagyon sok összetevője van, de ezeket, nem tudod többször, azonos nagyságrendben produkálni. Márpedig ha eltérőek a mérési feltételek, akkor nem születhet pontos eredmény.

2016. nov. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
38%

Én nem sokat töprengek. A felfogásom szerint például a nitro 100+ racing valamit csak érhet, mert annyi hülye nem lehet, mint ahányan tankolják. Nem sajnálom rá a pénzt, mert nem csak a motor jár finomabban, hanem jobban is alszom. Ez utóbbi a legfontosabb.


Maradj a 95-ösnél, ha ezt javasolják.

2016. nov. 28. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!