Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mikortól számít a "kezdő...

Mikortól számít a "kezdő vezetői engedély"? Nekem 20 éve van (hivatásos) B, C, C1-es kategóriájú jogosítványom. Most levizsgáztam "A"-ra. Melyik dátum a "kezdő vezetői engedély" dátuma, abból a szempontból, hogy 2 évig nem lehet utast szállítani"

Figyelt kérdés

A rendeletben nincs meghatározva maga a fogalom,hogy a "vezetési jogosultság első alkalommal történő megszerzésének napjától számított két évig" mi is takar.


itt a rendelet:

[link]


Esetleg egy ebben jártas (rendőr) tudna pontos választ adni?


Köszönöm!


2010. ápr. 30. 18:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Kategóriánként értendő, pl utánfutót vontathatsz, de az A kategóriára még kezdőnek minősül
2010. máj. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:

[link]


Az oldal alját olvasd!Ennél hivatalosabb forrást nehéz találni!Az első nemzetközi kategória megszerzésétől számított 2 évig számít kezdő jogsinak!

Tehát ha van már "B" kat. nem kezdő,akkor minden oké!

Széles utat,olcsó benzint,örök nyarat!

2010. aug. 14. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

[link]


Középső oszlop aljától.

2010. aug. 14. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Sziasztok! :)


Bocsánat hogy bele szolok amugy igen az igaz hogy az első Nemzetközi Kategóriától szímít a 2 év!


De amit a linkebn észrevettem TR és V kategória!


Nos nekem van mind a kettő Troli és villamos is!


Azok nem Nemzetközi kategóriák hanem Nemzeti kategória!

Ugyan ugy mint a K,T,M


Csak annyi! :)

2012. márc. 18. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!