Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Fűtő ventilátor nyikorog?

Fűtő ventilátor nyikorog?

Figyelt kérdés
Amikor bekapcsolom az autóba a fűtést, akkor elkezd nyikorogni a ventilátor. Minél magasabb fokozatra állítom, annál hangosabb a nyikorgás. Mennyire nagy lehet a gond? És mennyire sürgős lenne a javítás? Lehetne vele várni még egy pár hónapot?

2016. dec. 2. 11:51
 1/10 veterán vas ***** válasza:

Általában azért ad ki furcsa hangot, mert a ventilátor tengelye megszorul a csúszócsapágyban. Tehát nem a bronzperselyben forog az acéltengely (ahogy kellene) hanem a villanymotor forgórésze a rászorult persellyel együtt forog, a motort tartó házban-konzolban.

Amúgy -maga a fűtőmotor javítása- nem egy nagy munka, de az a baj, hogy némelyik típusnál ki kell hozzá bontani a középkonzolt, és a műszerfal alsó részét, és ezer apró vackot.

Addig kellene megjavíttatni, amíg a motor le nem ég.

2016. dec. 2. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

De nem aza swift még mindig ugye?

A nagy gond nem itt kezdődik.

Lehet vele járni, amig nyikorog addig megy.

Aztán ha megszorul és már nem megy akkor is lehet vele járni csak akkor nem fűt de azt kibírod. Nem is fújja le a párát, ez a része már akár veszélyes is lehet.

2016. dec. 2. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor majd megnézetem. Addig viszont max nem használom...
2016. dec. 2. 12:50
 4/10 anonim ***** válasza:

1

A perselyben is foroghat nyikorogva vagy szorulhat a tengely. Általában csak egy darab smirgli meg egy kis zsír. A nagyobb meló kiszedni a helyéről.

Őszintén szólva ilyen hidegben én sem állok neki semmi szerelésnek ha nem feltétlen muszáj.

2016. dec. 2. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Ha nem kapcsolom be a fűtést, addig baj nem lehet belőle igaz?
2016. dec. 2. 13:03
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha bekapcsolod sem lehet baj ahogy már írtam.

A szerelőd valószínűbb, hogy betesz helyette egy bontottat ha ez megadja magát.

Gond az lehet ha nekimész valaminek mert nem látsz ki a párától de már ezt is írtam

2016. dec. 2. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nekem is nyikorgott egy H Astrában. Én szétszedtem a ventilátor motorját. Megtisztítottam. A csapágyak kaptak friss zsírt és visszaraktam. Azóta nagja sincs.

Az új ventilátor valami 80-100eFt lett volna a 11 éves Opelhez...

2016. dec. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
A ventilátor nem luxuscikk. Azért (is) van az autódban, hogy hideg reggeleken le tudd fúvatni az első szélvédőről a párát. Bár én ilyenkor inkább mondom az asszonynak, hogy az első 4-5 km-en nem fújja ki a levegőt. :-))
2016. dec. 3. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Ejnye, hát hogy lehet valaki ilyen szívtelen?!

Szegény asszony 4-5 kilométeren keresztül nem fújhatja ki a levegőt? Hogy bírja visszatartani annyi ideig? ;)

2016. dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Hát pont ez az, hogy nem tudja! Hiába pofázok. De hát ilyenek a nők... :-))
2016. dec. 4. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!