Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen gyakorlatokkal tudnám...

Milyen gyakorlatokkal tudnám javítani vezetésnél a végtagjaim külön feladat szerinti irányítását?

Figyelt kérdés
Tudom, béna vagyok, de kissé nehezen megy, hogy ennyi mindent kell külön csinálni és még közben figyelni is a dolgokra. Az oktatóm azt mondta, hogy otthon próbáljak rá gyakorolni, de a kérdés hogy hogyan és mivel?
2016. dec. 2. 19:21
 1/8 anonim ***** válasza:
vezetéssel XD
2016. dec. 2. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Jogos, de erre a gyakorlati vezetésen kívül nincs lehetőségem. Ezért is tettem fel a kérdést, hogy milyen más alternatíva, gyakorlat javítaná a helyzetet.
2016. dec. 2. 19:53
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

a szek-vezetes gaykorlattal!


(a pilotaknal van egy kifejezes: chair flying).


leulsz a szekre, behunyod a szemed, kinyujtod a karod, megfogod a lathatalan kormanyt, a jobb kezeddel a kulcshoz nyulsz, elforditod, beinditod a kocsit, meg kis hangot is adhatsz a szaddal ahogy berreg a motor, a bal labaddal benyomod a kuplung pedalt, a jobb kezeddel berakod 1esbe, stb, stb, stb.


Ha van egy utvonal amit nagyon jol ismersz, pl. a hazadtol a kedvenc boltodig, akkor kepzeld azt, hogy azon az utvonalon vezetsz. Figyelj a tablakra, nezz jobbra balra mielott kikanyarodsz az utcabol stb.


Nem hulyeskedek!!! Ez tenyleg mukodik. Most tanulok repulni es en is ezt jatszom otthon. Nincs idom mindig a gepbe ulni, ugyhogy otthon a szekbol, becsukom a szemem es csinalom. Sok sok gyakorlas utan a vegtagjaid megtanuljak, hogy melyik pillanatban mit kell csinalni es a kezed mar akkor is nyulni fog hogy felvaltson kettesbe, amikor meg az meg az eszedbe sem jutott ;)


sok sikert!

2016. dec. 2. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Tanulj dobolni..na ott megtanulod az összes végtagod koordinálni. akkor már a vezetés semmiség..


Esetleg ülj át automata oktatókocsiba, az egyszerűbb.

2016. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nekem is a dobolás jutott eszembe a kérdést látva, de az az igazság, hogy autót vezetni megtanulni gyerekjáték a dobolás mellett :)
2016. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

#3 Neked is sok sikert!


A dobolásra szintén nincs lehetőségem.

Nem szeretnék automata megoldást. :)

2016. dec. 3. 10:49
 7/8 anonim ***** válasza:

Fater, sógor, haver, párod, szomszéd kocsijával gyakorolni forgalomtól elzárt területen.

Másik megoldás, hogy WC-n ülve gyakorolsz. Pumpa a váltó, újság a kormány, stb. :-D

2016. dec. 4. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Szerintem nem bonyolult dolog autót vezetni és ahoz hogy valaki átlagosan autót tudjon vezetni nem kell ügyesség se. Szerintem a legfontosabb dolog az hogy tudj elvonatkoztatni attól, hogy annyi mindenre oda kell figyelni. Nem kell stresszelni az a jó ha minnél nyugodtabban és lazábban próbálsz vezetni nem kell görcsölni. Még tanulod a vezetést szóval nem próbléma ha elrontasz dolgokat. Az oktató is bele tudn nyúlni pedálokba ha valami probléma lenne szóval ne aggódj! Szerintem a legfontosabb vezetésben hogy magára az útra környezetedre figyelj. Ha ez megvan akkor csak megkell szokni a váltást nem egy ördöngősség csak a motor hangjára kell figyelni nem kell fordulatszámmérőt figyelni mint ahogy sokan mondják ha hallod ,hogy motor hangja fullad le akkor kuplung be válts vissza ha meg túl gyorsan pörög válts fel. Km órát sem kell minden másodpercben figyelni. Sávváltások megkezdése elött nézz mindig visszapillantókba nehogy hátulról belédmenjenek. De visszapillantót sem kell folyamatosan bámulni, mert akkor másra nem fogsz odafigyelni. Szóval szerintem akkor fogsz jobban vezetni ha minnél többet vezetsz. Esetleg kérdezz körbe ismerősöknél nem-e van valakinek pc-re kormánya ha igen akkor tölts le egy autós játékot állítsd nehézre és mindent manuálisra majd belsőnézetben próbálj meg játszani. Közelébe se ér az igazi vezetésnek , de talán egy kis segítséget nyújthat vezetéshez.
2016. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!