Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 1.6 VTi vagy 1.8T? Bővebben lent!

1.6 VTi vagy 1.8T? Bővebben lent!

Figyelt kérdés
Autó vásárlás előtt állok és 2 fajta motortípuson gondolkozok illetve 3 márkájú autón. Honda Civic 1.6 Vti illetve Seat Leon 1.8T / VW Mk4 1.8T .. Az lenne a kérdésem, hogy ki melyiket ajánlaná és miért, érvekkel illetve ellenérvekkel alátámasztva. A segítséget előre is köszönöm:D

2016. dec. 6. 19:46
 1/4 anonim ***** válasza:

1.6 vti az szívó.

1.8t turbó.

Leon 1.8t 4x4-et választanám,vagy a VTI hondát.

Persze lehet 600-tól találni VTI-t,de ami nem boyracer hülyegyereké,meg japán van "Minden jót megkapott,50 ezres hengerenkéntit,meg csipsz tuningot" hanem gyári gyárit az 1millió feletti.

Leon 1.8t meg egy turbókimérés után nyugodt szívvel vehető.

180 lóerő,4x4.

1m - 1.4 körül tiszteset lehet kifogni.

De ha 1m alatt kell sportos reál erős kocsi : peugeot 206 RC - 2000-es szívó,179 lóerő.

Már nissan elektronikával,800-900-ba vehető.

Azt vennék vagy 1.8t 4x4-eset,esetleg a sport R változatot,Cupra pedig 1.8-2m körüli

2016. dec. 6. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Mind a 3 biztos vétel, ha találsz belőle nem lelakottat.
2016. dec. 6. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Seat Leon 1.8T, azért, mert németautó párti vagyok. Bár akkor a Golfot kéne javasoljam, de a Leon sportosabb szerintem (ha ez szempont), és ugyanolyan jó egyébként, mint a Golf. Ez az 1.8-as motor nagyon megbízható, ha mégis kell hozzá valami, viszonylag egyszerű szerelni, és van hozzá sok alkatrész. Japán autóknál általában mindig drágábbak a dolgok, bár az 1.6 VTI-nél nincs a drága turbó ugye.

1.6 VTI-vel az is a baj, hogy csak nagyon nagy fordulaton van ereje, alacsonyabb, normális fordulatokon vérszegény, olyan, mintha 70 lovas lenne.

Az 1.8T pedig olyan, mintha turbódízel lenne, már nagyon alacsony fordulatról tol (hiszen turbós), de ami a különlegessége, hogy elpörög egész 6500-ig, és ott sem fogy el nagyon az ereje. Tehát nagyon jól adja le az erejét, ezért kellemes vezetni.

2016. dec. 6. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Mivel hasonló autók,hasonló teljesítménnyel,így elsősorban a szimpátia dönt úgy is.


Én személy szerint a VTi-t venném.


Szerintem vezetési élményben,és technikai színvonalban egyértelműen győz a VTi,de ha kell hozzá valami,ami nem kompatibilis az 1.4-essel,akkor azért jóval zsebbenyúlósabb,mint egy 1.8T esetén.Na meg az 1.8T-ből jóval olcsóbban lehet kihozni egy kis pluszt.


Ez a pörgetni kell,meg itt meg ott akkora a nyomaték,szerintem hülyeség.

Ami alul erős,az fent gyenge,ami meg fent erős,az lent gyenge.

Értelmes közlekedésnél bőven elég a VTi alul,ha meg haladni akarunk akkor a váltó,aztán lehet élvezni ahogy elpörög 8200-ig.

Turbós autónál meg lehet élvezni ahogy alulról tol.Szimpátia kérdése.

2016. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!