Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európa-i és Amerika-i autók...

Európa-i és Amerika-i autók közötti külömbség?

Figyelt kérdés
Helló, a kérdés konkrétan az, hogy mik a lényegesebb külömbségek az amerikai és az európai szabványok között az autógyártás terén amik miatt esetleg az egyik kontinensből a másikba importált autók illegálisak vagy nem regisztrálhatók?

2016. dec. 6. 20:35
 1/7 anonim ***** válasza:
53%
Legalább az, hogy helyesen "külöNbség" a szó, te pedig helytelenül írod.
2016. dec. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
34%

Mások a lámpák, még ha nem is mindig látszódik kívülről.

Vannak kocsik Amerikában amiknél az index piros és van oldalt sárga lámpa mint nálunk a buszokon ami mindig világít(nevét nem tudom de nem keverendő az index-el).

Ezen kívül mph-ban mérik a sebességet tehát az óra is így van skálázva.

Nem érdemes áthozni őket ide mert az itteni utak, parkolók nem az olyan nagy méretű autókra vannak szabva.

2016. dec. 6. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Az N és az M közel vannak egymáshoz.

Azt tudom, hogy bizonyos modelleknél piros az index vagy váltakozva működik a féklámpával és azt is hogy mph-ban mérik a sebességet. Az is látszik, hogy bizonyos modelleken Amerikában elől pozicióként vagy DRL (Daytime Runing Light) az indexlámpa tompábbna világit mint a hátsó pozició. Az oldallámpa szerintem a hosszát jelölheti vagy jaobb láthatóság vagy elöl sárga hátul piros és hogy látni lehessen a haladási irányt.

2016. dec. 6. 22:23
 4/7 anonim ***** válasza:
40%

"Az N és az M közel vannak egymáshoz."


Anyám, borogass... Halláskárosult vagy?? (Mert NEM, ezt nem elgépelted. Kétszer egymás után biztosan nem.)

2016. dec. 7. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
31%

És ha már itt tartunk európai és amerikai helyesen.

Tényleg analfabéta vagy, ember.

2016. dec. 7. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Különbségek azok vannak. Hogy konkrétan mik azt itt senki nem fogja neked egytől egyig leírni. Nem tudom Amerikában hogy megy, de Európában olyan autót lehet forgalomba helyezni ami megfelel a vonatkozó európai szabványoknak. Ez általában olyan átalakításokkal jár amiket csak olyan autók esetén érdemes véghez vinni, amik igazi ritkaságok és az értékük sem a béka feneke alatt van. Van hogy a gyártók maguk készítenek az európai piac számára autókat (illetve ez fordítva is igaz), pl. Ford Mustang, de vannak szakosodott vállalkozások is akik ezt megoldják és persze "le is papírozzák" az átalakítást. Azt nem tudom hogyan oldják meg pl, a károsanyag kibocsájtása megfeleljen az éppen aktuális EU kategóriának illetve erről hogyan csinálnak "papírt" de valahogy megoldják.
2016. dec. 7. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

"nevét nem tudom de nem keverendő az index-el"


Helyzetjelző ember (Dacian is volt...)

2016. dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!