Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 2014 óta van a motoromon...

LF 16-18 kérdése:

2014 óta van a motoromon nappali menetfény. Nincs is vele gondom, kivéve a műszaki vizsgát, ahol azt ajánlották szereljem le amíg lefotózzák. Rendőr még nem igazoltatott. Van-e konkrétan motorkerékpárra vonatkozó előírás? Én nem találtam.

Figyelt kérdés
Megjegyezném olyan a motorom elektronikája, hogy világítás nélkül el se indítható, tehát csak a tompítottal együtt tudom használni, és úgy is járok vele. Remélem lesz aki érdemben hozzá tud szólni, vagy tanácsot adni. Előre is köszönöm!
2016. dec. 9. 09:55
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
A műszakiztató egy hülye. Nincs rá más szó.
2016. dec. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
43%
Mi a fa*znak kell tompított mellé nappali menetfény? Értelem level 0.
2016. dec. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%
Motorra tényleg totál felesleges a dlr. Úgyis mindig és mindenhol kötelező a tompított.
2016. dec. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
89%
Ha csak a tompítottal együtt tudod használni, akkor biztosan szabálytalan. A 2 együtt nem működhet!
2016. dec. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

Nem véletlenül mondta a vizsgabiztos hogy szereld le. Motorkerékpárra nem engedélyezett a nappali menetfény. Nem véletlenül nincs a gyáriakon sem.

Nem is értem miért kell minden sz@rra rákendácsolni, azt a karácsonyfa fűzért.

2016. dec. 9. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 joco5582 ***** válasza:
Én inkább kapcsolóról üzemelném. Úgy akkor rá lehet fogni, hogy ködfényszóró. És annak tényleg van értelme. Egy minőségi ledes drl-nek van olyan fénye mint a ködfénynek és bár csak szemre teszteltem látni is lehet vele. Egyébként se lehet kapni motorra ködfényszórót, utólagosan ami van az már mindd ledes drl-el. Kétlem hogy vetítési képe más lenne a két állásban
2016. dec. 9. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Van-e konkrétan motorkerékpárra vonatkozó előírás? Én nem találtam."


Fura, pedig a KRESZ-ből neked is kellett vizsgáznod!


II. fejezet

A járművek kivilágítása


A forgalomban részt vevő járművek kivilágítása


(7)281 A forgalomban részt vevő motorkerékpárt és a tompított fényszóróval felszerelt segédmotoros kerékpárt - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

(8)282 Lakott területen kívüli úton a forgalomban részt vevő gépkocsit nappali menetjelző lámpával vagy tompított fényszóróval, mezőgazdasági vontatót és tompított fényszóróval felszerelt lassú járművet - tompított fényszóróval - nappal és jó látási viszonyok között is ki kell világítani.

2016. dec. 9. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Eddig még nem volt érdemleges válasz arra mik az előírások motorkerékpárra? A BMW 1200 as GS például gyárilag úgy készül.Sőt nem is menetfény, hanem reflektor van rajta. Két éve volt szó arról, hogy módosítják a rendeletet azóta csend van.Úgy látom ti sem tudtok semmit.
2016. dec. 9. 19:26
 9/10 anonim ***** válasza:

"Eddig még nem volt érdemleges válasz arra mik az előírások motorkerékpárra?"


Melyik részét nem érted a bemásolt KRESZ idézetnek?

2016. dec. 9. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Az idézettel nincs gond én azt hiányolom, hogy nem tér ki a nappali menetfény használatára, miközben forgalomba helyeznek olyan motorkerékpárokat amiken van gyárilag felszerelve! Nincs rá szabály és mégis használatban vannak. Két évvel le vannak maradva a technika mögött. Úgy látom te nem érted miről beszélek.
2016. dec. 10. 13:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!