Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Romániába kell a H-s matrica?

Romániába kell a H-s matrica?

Figyelt kérdés
Jövőhéten mennék autóval Romániába. A kocsim 95-ös évjárat, még nem uniós rendszámú. Régen kellett a H-s matrica ezt tom, de még ma is kérik? Mert sokmindent olvastam már, ismerőseim akik jártak odaát, azt mondták, h elég a zöldkártya nem kérik a H-s matricát, hiszen a rendszámon is ott a H jelzés. Sosem jártam még külföldön kocsivel ezért kérdezem.

2016. dec. 9. 19:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Zoldkartya, jogositvany, forgalmi, szemelyi igazolvany (vagy utlevel) Ennyi eleg.
2016. dec. 9. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszi a választ
2016. dec. 9. 20:58
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha a rendszámon van felségjel, akkor nem kell.
2016. dec. 9. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Szerintem a zöld kártya sem kötelező EU tagállamban, de ha már van, vidd el.

A H-s jelzéssel szerintem nem foglalkoznak, én 20 éve 2-3 havonta járok át, és még soha senki nem nézte.

Romániában viszont az ottani e-matrica minden úton kötelező (nem csak autópályán!) a határ utáni első benzinkúton vegyél, a rendőrök nézik. az 1 hetes 1000ft.

2016. dec. 9. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!