Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Jó estét! Tegnap vásároltam...

Karesz27 kérdése:

Jó estét! Tegnap vásároltam egy mz es 125/1-es motorkerékpárt. Olyan problémám van, hogy a 3. illetve 4. sebességet nem veszi csak ha vissza lökök a váltó karon és utána húzom fel. A váltó karnak van vagy 6-7 cm lógása. Mi lehet a problémája?

Figyelt kérdés
2016. dec. 11. 18:31
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Volt ilyenem, nagyon jó kis moci.

Én azt tenném, hogy kimosnám a váltót, de alaposan, akár benzinnel is. Persze nem szabad beindítani, csak lötyögtetni, gyújtás nélkül forgatni. Ez a mosólé nem jut be a forgattyúsházba.Aztán leereszted, és legalább kétszer friss olajat töltesz a blokkba. Második alkalommal már be is indíthatod, és egy picit próbálgathatod. ezzel már jónak kell lenni. Ha nem sajnálod, akkor a harmadik olaj évekig bennemaradhat.


arra ügyelj, hogy pont belevaló váltóolajat tölts a blokkba.


hogy a váltókar miért lóg, az most hirtelen nem ugrik be..

lehet, hogy egy rugó feladta.


mosás után, de még olajtöltés előtt vedd le az egyik oldalt..nem nagy durranás..akkor talán kiderül.

2016. dec. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors választ minden képen meg fogom próbálni.
2016. dec. 11. 19:48
 3/14 anonim ***** válasza:

Még annyit, hogy a váltókar hüvelye kikophatott, erősebben kell meghúzni a csavart.

(ne váltóhiba miatt lóg)

2016. dec. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Van a váltókar tengelyének a másik végén 2 rugós stift,ez csatlakozik egy fogas ívbe,aminek a belseje is fogazott.Ez is lehet kopott belül a stiftekkel együtt,és ezért nem teszi sebességbe ezeknél a fokozatoknál,csak a köztes üresbe először.Vagy az ív külső fogazása sérült.Léptető villa kopás.A léptető villákat mozgató horony mart henger.A váltókart vissza húzó rugó gyenge már,és nem tudja visszahúzni a váltókar tengelyt alapállásba.A 6-7cm lógás váltás megkezdése előtt,minden hogyan jelentős kopásra utal a váltóban.Ezt a hibát blokk megbontása nélkül nehéz lesz megállapítani.Ha nem értesz hozzá,keress egy jó szerelőt.
2016. dec. 11. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha a többi fokozatot kapcsolja kifogástalanul,akkor nem a váltókar lógása a tengelyen, okozza a hibát,mert akkor az már átugrana és a kar lejjebb kerülne a lábtartóhoz képest,min ahogy beállították,de kapcsolná a kívánt fokozatot,nem csak a köztes ürest.
2016. dec. 11. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Ezt a horony mart kapcsoló hengert ,golyó és rugó rögzíti a kívánt állásban,ez is okozhatja a hibát.Ennek a csavarja a blokk alján van, az olaj leeresztő mellett.Ha ezt kiveszed,kell egy spirálrugónak és egy épp csapágy golyónak kiesnie.
2016. dec. 11. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget,az utóbbi lehetőség után fogok nézni.
2016. dec. 12. 17:44
 8/14 anonim ***** válasza:
hogyé adták?
2016. dec. 24. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
85000Ft-ért vásároltam
2016. dec. 24. 18:49
 10/14 anonim ***** válasza:
bennem is felmerült motorvásárlás de én segédmotorban gondolkozom. ott nincs átíratás vizsga kötelező is csak évi 8 ezer. itt ezek mennyik?
2016. dec. 24. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!