Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi a reális futásteljesítmény...

Mi a reális futásteljesítmény egy 15 éves dízel autónál?

Figyelt kérdés

Autóvásárlás előtt állok. Első autó lenne, kizárólag dízelek érdekelnének. A kérdésem a futott kilométerekre és az állapotra vonatkozik. Megvennétek-e olyan autót, ami 300 000 km-t futott? A kérdés azért merül fel bennem, mert rengeteget olvastam a témában arról, hogy Magyarországon visszatekerik a kilométerórákat, ezért állapotot nézzünk. Adott egy jó állapotú, megbízható motorral gyártott (VW 1.9 TDI, 110 lóerő) autó, amiben benne van 300 000 km. Megvennétek, vagy csak a futott km-ek száma kizáró ok lenne? Kilométer garanciát is vállalnak, ráadásul az autó garázsban tartott volt (ha hihetek a hirdetéseknek - több ilyenre is ráakadtam már). Esetleg van olyan, aki azt mondaná, hogy inkább vesz egy 200 000 km-t futottat, de kinézetre, belsőre rosszabb állapotút? Honnan tudhatom, hogy valós a megtett km-ek száma? Egyáltalán mi az átlagos megtett km egy 15 éves dízel autónál? Csak mert én inkább vennék egy bevallott 300 000-est, mint egy visszatekert 150 000 - 200 000-est, nemcsak a tudatlanság, hanem az eladói hozzáállás miatt is.

Ki hogy látja ezt a kérdéskört?

Minden válasz segítene!

Építő jellegű válaszaitokat előre is köszönöm!



2016. dec. 13. 15:14
 1/8 anonim ***** válasza:
69%
Inkább venném meg a 300 000-t mutató autót, mint a 200 000-re visszatekert, "svájci import, katolikus pap felesége használta misére járni" valóságban félmilliót futottat. A túl alacsony futásteljesítmény mindig gyanús, a magas pedig nem jelent gondot, ha megkapott minden karbantartást.
2016. dec. 13. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy lutri! Egyetlen megoldás van, egy teljes körű átvizsgálás a megfelelő szervizben.
2016. dec. 13. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

#1 Köszönöm a megerősítést!


#2 Neked is köszönöm, valóban ez a legjobb megoldás!

2016. dec. 13. 16:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Azért is ez a jó megoldás, mert ha van valami tudott rejtett hiba a kocsiban, akkor az eladó nagyon nem fogja akarni ezt az átvizsgálást. Ha tiszta a lelkiismerete, nem fog ellenkezni.
2016. dec. 13. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
69%

Mindig allapotot veszunk es nem kilometert!Egyebkent egy 15 eves dizelnel még a 300ezer km is szinte irrealisan alacsony futas!

Persze vehetsz (ahogy az 1-es irja)vak svájci 90eves ugyvedtol behozott 120ezer km-es autót is,csak a valosag meg a tapasztalat azt mutatja,hogy ezek bő felmilliorol visszatekert darabok lógó béllel!

2016. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, én pl vettem egy 11 éves A4-est 320 ezerrel, majd eladtam 420 ezerrel. Hibátlan volt végig. Engem soha nem érdekelt a kilóméter, csak beleülök, és ha tetszik minden, jó állapotú az autó, megveszem. Ilyen egyszerű.
2016. dec. 13. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm! Megnyugtattatok, mert én is az állapotot tartom fontosnak, hiszem, hogy ha foglalkoztak valamivel, akkor az el tud menni elég sokáig. Pláne egy jó konstrukció. Viszont a neten, meg ismerősöktől annyi ellenvéleményt olvastam és hallottam, hogy megkérdőjeleztem a dolgot. Sokan egyszerűen elutasítóak egy olyan autóval szemben, amiben sok - jelen esetben a valódi - kilométer van.
2016. dec. 13. 16:51
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Összehasonlításul: az enyém most 15 éves. 334.000 az óraállás. De el nem adnám semmi pénzért.

Hogy vennék-e ilyet az jó kérdés. Mivel rengeteg a sumákolás, trükközés a használt autó piacon, azért 30.000 km-rel se szívesen vennék használt autót. Ez nem az autó miatt, hanem inkább az eladók miatt van. Ha full 100%-ra megbízható személytől venném, akkor vennék 300.000 km-rel is.

2020. szept. 3. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!