Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha van egy kis válla az első...

Ha van egy kis válla az első féktárcsának, de a fékpofa jó vastag akkor átmegy még műszakin?

Figyelt kérdés

Egyébkénként gondolom nem érdemes szabályoztatni 3600-ért mikor a legolcsóbb új féktárcsa párban 7800.


A váll maximum 2mm, de a féktárcsa rozsdás.

Egyébként forgó drótkefével lehetne javítani rajta még, mert a széle inkább csak rozsdás. Érdemes rászánnom pár órát és látszólag felújítani?



2016. dec. 14. 15:11
 1/5 anonim ***** válasza:

1 mm váll lehet max. Másik oldal is olyan akkor az már 2mm-rel vékonyabb mint az új. Ennyi a min. vastagság.

Vagyis ekkor kell cserélni.

2016. dec. 14. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%

Müszakin nem szedik szét a fékeket, nem nézik a féktárcsákat sem a fékpofákat. A fékpadon kell az elöírtnak megfelelö

fékeröt produkálni elöl hátul és akkor átmegy.

2016. dec. 14. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kedves Sz. Péter! Nem a műszaki miatt kell a féknek rendben lennie, hanem azért, mert az életed múlhat rajta.

Bőven minimum méretvastagság alatti féktárcsával is lehet jó értékeket mérni a padon, csak éppen egy erősebb fékezésnél eltörhet a féktárcsa (láttam már ilyet).

A kérdező leírásából ( "új féktárcsa párban 7800") kiindulva ez egy tömör féktárcsa, max. 10-11mm kezdő vastagsággal. Ott bizony a 2mm-es váll bőven a minimális vastagság alsó értékét jelenti, vagy már alatta is van.

Ennyi pénzért szerintem mindenképp érdemes újat venni, plusz új fékbetét (nem fékpofát, az a dobfékeseknél van, de tudom, bekaphatom, ne kötekedjek:-) )is.

2016. dec. 14. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Kedves utánam válaszoló én a feltett kérdésre írtam a választ "Ha van egy kis válla az első féktárcsának, de a fékpofa jó vastag akkor átmegy még műszakin?"

Egyébként maximálisan egyet értek az utána írtakra történö válasszal!!

2016. dec. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

1 vagyok.

Műszaki vizsgán amikor alulról nézik át az autót, felhívják a figyelmet a vékony fékbetétre is, nem bukik érte de azt jelenti hogy szétszedés nélkül is látható, a tárcsán a váll meg még könnyebben.

2016. dec. 15. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!