Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha régi az autómban a hűtőfoly...

Ha régi az autómban a hűtőfolyadék, szabad-e úgy "töményíteni, ", hogy nem eresztem le, csak kipótolom eredeti töménységű fagyállóval?

Figyelt kérdés
2016. dec. 15. 08:59
 1/3 anonim ***** válasza:

Célszerű lecserélni időnként a hűtőfolyadékot, mert vannak benne adalékok, amik a korróziót gátolják, és idővel ezek már nem hatásosak.

Láttam már jópár szétrohadt fagydugós motorblokkot, nem kis szívás kicserélni ezeket a fagydugókat...(önindító, adagoló, stb mögött)

2016. dec. 15. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Cseréld le! Legkésőbb 5 évente még a "longlife" fagyállót is cserélni kell, a normált meg 2-3 évente. Azonkívül sok fagyállónál előírás hogy semmi más fajtájúval nem keverhető. Nem vagyok biztos benne hogy tudod milyen fagyálló van most az autóban. Ha meg tudod, akkor pont ugyanolyat kell bele tölteni utántöltés céljából, de "töményítéssel" ne vesződj.
2016. dec. 15. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Persze hogy szabad.
2016. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!