Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ti mit tennétek?

Ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Adva van egy 12 éves, 1.8 benzines Ford Focus. 225000 km. Azt hiszem, elmondhatom, hogy szuper állapotban. Motorikusan nagyon jó, a beltér sincs leharcolva, vadi új generátor, kipufogó rendszer és kuplung. Az alvázon néhány kisebb felületi rozsdafolt.

A zasszony le akarja cserélni, mert a vezetőoldali ajtó alja rohad. Szerintem viszont a korát látva már minden komolyabb vevő visszatántorodik anélkül, hogy egyáltalán szemügyre venné, vagy kipróbálná. Az meg egyenesen képtelenség, hogy annyit kapjunk érte, amennyit valójában ér.

Ha Mo-on lennénk, talán megpróbálhatnék bontóból ajtót szerezni, de Németországban ez szinte lehetetlen.

Ti eladnátok az egyébként megbízható autótokat ilyen esztétikai hiba miatt?



2016. dec. 15. 11:17
 1/7 anonim ***** válasza:
En nem. En amugyis focus parti vagyok, tobb is volt, most is az van. Ezeknek a tipushibaja a kuszobrohadas, az ajtorohadas, a kerekfolotti iv rohadas...stb... ha csak kisebb foltok vannak rajta, es csak a vezetooldali ajto, en megcsinaltatnam. Nekem anno sokkal jobban rohadt, bar az 2001-es volt, de szinten 1.8-as. Ha megbelulrol es motorikusan valoban megkimelt, en nem adnam el.
2016. dec. 15. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nyilván a valós piaci értéke kevesebb, mint amit gondolsz érte, amennyit meg adnának érte az még kevesebb. Ha csak egy ajtó rohad, nem kérdés, hogy meg kell csináltatni és kész. De ahogy előttem is írták mi van a küszöbbel pl? Belül sem rohad?
2016. dec. 15. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Sem a küszöbbel, se a kerékjárati ívvel nincs gond. Csak az a fránya ajtó.
2016. dec. 15. 12:01
 4/7 Beviz Elek ***** válasza:

Amikor már annyira csúnya hogy zavar, akkor vennék rá egy másik ajtót és kész. Nem kell kapkodni, gondolom 1-2 évente csak hazamentek látogatóba.


Ezzel elégedett vagy, lecserélitek egy lutrira, majd lehet hogy talicskát kell vegyél hogy hordjad rá a pénzt. Használt autó mindig lutri...

2016. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem adnám el, hanem az ajtót csináltatnám meg vagy cseréltetném ki.

Szerintem Németországból is tudsz keresni itthon ajtót. Valamikor meg csak jöttök haza látogatóba. Vagy itthoni ismerőst megkérsz, hogy segítsen keresni.

2016. dec. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Ebayen és a bontókban szinte mindent lehet kapni. (Tapasztalatból mondom mivel én is Németországban élek..)
2016. dec. 15. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Na de miért akarod lecsereltetni az ajtot, ha csak ennyi a gond, csinaltasd meg. En biztos nem adnam el, ez miatt, ha muszakilag kifogastalan, es belulrol is tipp-topp. Ha most veszel egy masikat es 2 honap mulva kiderul, hogy rakolthetsz tobbet, mint az ajto megcsinaltatasa lett volna, jobban fogsz jarni? Valoban, egy 12 eves auto, mar nem uj, de azert annyira nem is tragikusn regi. (Pl: lasd sok hazacibalt 3-as bmw-k)
2016. dec. 16. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!