Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi a4 b7-ről vélemények?

Audi a4 b7-ről vélemények?

Figyelt kérdés

2016. dec. 15. 15:44
1 2
 1/11 A kérdező kommentje:
És még olyan kérdés, hogy a standart és s-line között mi a különbség azt leszámitva, hogy rá van irva pár helyre, hogy s-line?
2016. dec. 15. 15:47
 2/11 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Általában a kinézete más az S-Line Audiknak (lökhárító,esetleg még küszöb,rács) és a futómű! [biztos van még ezer másik dolog is]


Magáról a B7-ről: !Szubjektív vélemény következik!


Szerintem egy remekül kidolgozott és jól összerakott autó, főleg az Avantja tetszik. Elég bő a motorválaszték,amelyekből Én 3 fajta motorral venném meg: a.) Ha sokat mész vele,de nem akarod nagyon megszívni,akkor egy 1.9 PDTDI (116LE vagy 131LE) remek választás lehet! (2.0PDTDI 140 lovas verziója sokkal nyűgösebb dolog)


b.) Ha keveset mész egy évben vagy pedig nem szereted a dízelt ( Én pl. nem vagyok érte oda, elég nekem a céges V60 :D) Akkor remek választás az 1.8T és a 2.4 V6 motor, nem fogyaszt keveset,de elég megbízható motorok ezek és a hangjuk is gyönyörű! :) [Nekem egy B6 1.8T Avant van]


Ami kicsit költséges lehet odahaza: Sok Audinak a futóműve kényes a szar utakra, ezért elég sűrűn lehet cserélgetni őket,ha nem minőségi alkatrész van betéve!


Remélem tudtam segíteni! Jó vásárlást,remélem kifogsz valami csodás négy karikást! :)

2016. dec. 15. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

2.0tdi-vel venném. 6 sebességes multritronic váltóval és Avantot.

Igen, de nézegettem őket. Az újaknál tisztán látszik a különbség a S-line és standart között, de a b7-nél nem vettem észre semmi, főleg az avantnál. Sedan hátulja más.

2016. dec. 15. 19:24
 4/11 anonim ***** válasza:
2.0- hoz rakj félre egy gurigát szervízre. Borzalmas sz@r. Rengeteg pénzt elszórtam rá. Nincs kedvem írni se róla. 1.9-et nézegesd, az top kis motorra sikerült.
2016. dec. 15. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Külön lehetett rendelni sline, külsőt belsőt és futőművet és nagyon ritka a valódi sline, amihez megrendeltek mindent (de azért a használtautón kb minden másodikat sline-nak hirdetnek.

Egy jó tanács, a mutitronicot felejtsd el, kivéve ha sok pénzed van, de igazából abból is kifoghatsz egy jót ha szerencsés vagy. A 2.0tdi-nél több dologra is kell figyelni, Először a 140 lovasoknál figyelni kell arra, hogy ne Siemens pd elem legyen benne és ne is Continental (az már egy fokkal jobb azért), hanem Bosh. A következő vehemens probléma, mely minden kétliterest érint az az olajszivattyu hajtása, mely egy 6 szögletű tengellyel van megoldva, mely előbb vagy utóbb elkopik és besül a motor. Azonban ezt is meglehet oldani az 1.9es szivattyú hajtásával. De ha nem szeretnél ennyit nyűglődni, akkor vegyél egy 1.9 et 116 lóval (sajnos b7-ben már nem volt 131-es) és ha több lóerőre vágysz akkor chippeldd meg, és lesz egy alacsony fenntartási költségű jól menő audid. 1.9ből is lehet találni magasan felszerelt sline modelleket. Ez az én tanácsom, de a döntés a tiéd! Továbbá, ha bármilyen pd-t is veszel, vásárlás előtt dugd rá diagra és olvasd ki a pd elemek korrekciós értékét, na meg a valós kilométert.

2016. dec. 19. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Szlovákiában élek és jelenleg ezt találtam: [link]

Nem tudom, hogy az ára reális vagy sok. Multitronic helyett milyen váltót vegyek akkor?

2016. dec. 19. 14:20
 7/11 anonim ***** válasza:
Ha autómata akkor Tipronic, de ilyen váltó jellemzően a 2.7 illetve a 3.0 tdi-ban van. Kézi váltó a legproblémamentesebb, valamint pontosak és rövid úton járnak. Azt még elfejtettem mondani, hogy még az szól az 1.9 mellett hogy abban nincs részecskeszűrő (dpf), ami jelentős szintén költséggel járhat, ha eltömődik.
2016. dec. 19. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Kézi váltó felejtős. Nem arra megyek, hogy mennyire sérülékeny, problémás. Mindenképpen automatát akarok. De tiptronicból nem láttam egyet sem.
2016. dec. 19. 16:46
 9/11 A kérdező kommentje:

1.9 vagy 2.0 ebben nem döntöttem. Váltó viszonr 100%, hogy automata lesz. A mostani is manuális és ha nem kéne automata nem is cserélném.

De a linkelt járműről mia véleménytek? Főleg az ár érdekelne.

2016. dec. 19. 16:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Szerintem reális áron van.
2016. dec. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!