Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudom hogy hülye kérdés, de...

Tudom hogy hülye kérdés, de kérlek. VW 3-as golfban, a lámpa magasság beállító hogy működik?

Figyelt kérdés

Tudom hol van. Úgy emlékszem, ha fölfelé görgetem, akkor felfelé emeli a fényt, tehát 3-ason van. Ha lefelé, 1-esre, vagy 0-ásra, akkor meg lefelé, hogy ne vakítson. Vagy nem?


Nyáron volt lámpa csere. Az egyes alattira állítottam, de úton-útfélen jeleznek, hogy vakítok. Minap is (nappal) szóltak, hogy ég a reflektorom. Nem égett.


Jól van beállítva, vagy hónapok óta paraszt módon járkálok?


Nálunk este nincs sötét rendesen, nem tudom megnézni. Lassú is.



2016. dec. 15. 21:18
 1/3 anonim ***** válasza:

Az alap beállítást (még ha többen mást is állítanak) úgy kell megcsinálni, hogy a megtankolt autót üres csomagtartóval viszed el lámpa állításra. A belső magasság állító gombnak a beállításkor 0 jelzésen kell állnia. Ha a hátsó üléseken is ülnek, netán még a csomagtartó is meg van pakolva cuccokkal, akkor a hátulja "leül" és a lámpa magasabbra világít. Ekkor a belső gombbal lehet lefelé billenteni a lámpát, hogy ne vakítson.

Tehát a nulla az alap, az 1-2-3 fokzatok lefelé billentik a lámpát. Állj be egy fal elé bekapcsolt tompítottal és próbáld ki. Ha nem a fentiek szerint működik, vagy nem működik a belső állítás, akkor csináltasd meg, bár anélkül is lehet élni helyesen beálltott fényszórókkal.


A másik hiba ami előfordul, hogy néha sikerül elfordítva berakni az izzót a lámpába, és ilyenkor semmit se ér a beállítás, mert úgy is vakít.

A helyes fénycsóva képe ilyen ha pl. egy fal elé állva ellenőrzöd:

[link]


Ilyen fénye az úton, hogy ne vakítsa a szembejövőket:

[link]


Házi beállítás:

[link]

2016. dec. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Bocs, még valami eszembe jutott:


Akkor is vakítanak a lámpák, ha valami mókolt izzó van bennük, pl. LED:

[link]

2016. dec. 16. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2016. dec. 16. 09:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!