Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rendszámtábla világítás ELÖL?...

Rendszámtábla világítás ELÖL? Szabályos ez?

Figyelt kérdés
Találkoztatok már az utakon olyan kocsival, aminek elöl is volt rendszám tábla világítása? ÉN IGEN! Nagyon meglepett, mert még sosem láttam ilyet, és azt kell hogy mondjam tök jól nézett ki. Kékes, ledes fény futott rajta, mögöttem jött, egy sötét kocsi volt az elkövető, szerintem a szemnek kellemes, egyedi külsőt eredményezett!

2016. dec. 16. 09:46
 1/5 anonim ***** válasza:
84%
Nem.
2016. dec. 16. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
44%
Kérdezted már.....
2016. dec. 16. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én? Te beteg vagy..:) Tegnap láttam, így furcsa lenne? Vagy látnok lennék? :)))
2016. dec. 16. 11:23
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Kékes futófényt akár jogszerűtlenül használt MKJ-nak is vehetik a rendőrök. Semmiképpen sem szabályos.
2016. dec. 16. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

ELÖL a szabályos lámpák:

- helyzetjelző: fehér vagy kadmiumsárga

- tompított: fehér

- távolsági: fehér

- index: borostyánsárga

- nappali menetfény (nem kötelező) fehér

- első ködfényszóró (nem kötelező) fehér

Egyéb lámpák elöl szabálytalanok. És azt sem foghatja rá az ember, hogy helyzetjelző, mivel nincs műbizonylata, plusz kék színű lámpa - a megkülönböztető jelzés jogszerű használatáb kívül - semmilyen járművön sehol semmilyen körülmények között nem használható.

2016. dec. 17. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!