Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Vectra (diesel) autóm...

Breki71 kérdése:

Opel Vectra (diesel) autóm van. Reggel "pöcre" indult. Nem járattam, de egy fél óra múlva a harmadik indítás után sem indult. Az akkumulátor új benne (75A/h,640-es indítású). Megpróbáltuk "bebikázni", de semmi reakció. Probléma?

Figyelt kérdés
Segítséget kérnék, mi lehet a probléma? Nem akarok kísérletezni, szívesen várom az értelmes, értékes hozzászólásokat. Köszönöm.

#Izzítógyertya ? #Akku ?
2016. dec. 17. 12:01
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
injectorokat kellene megnézetni első körben, de azt diagnosztikával lehet szükiteni
2016. dec. 17. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

2-3 napja volt diagnosztikán,akkor nem jelzett semmit.Folyamatosan ment eddig az autó.

Ma a 3-4 indítás után már meg sem "tekerte".

2016. dec. 17. 12:31
 3/11 anonim ***** válasza:

Lehet becseppenő porlasztó, ami nem engedi átfordúlni a főtengelyt, még le nem csurog a becsepegő gázolaj a dugattyú és a henger fala között a kartelbe. Nem nől az olajszinted?

Akku, milyen állapotban van? Töltésed jó?

H bebikázni sem megy, attól még lehet akku hiba, mert a fenékzárlatos akku okoz ilyet. Aztán meg ugye egy diesel bikázásához komoly keresztmetszetű bikázókábel is kell ám. Első körben az akkuhibát kéne kiszűrni, ezt egy akkuüzletben terhelővillás vizsgálattal egy perc kideríteni (nem elég a multiméter), oszt az olajszintet ellenőrizd!

2016. dec. 17. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Mint írtam,az akku új.Olajcsere egy másfél hete volt benne.Köszönöm a választ.
2016. dec. 17. 13:15
 5/11 anonim ***** válasza:
nem izzít.
2016. dec. 17. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az hogy új, az még nem garancia arra, hogy jó is.

Egyébként az akkusarukat is érdemes ellenőrizni, hogy nincsenek oxidálódva, nem koszosak és elég szorosak.

Rossz érintkezés erősen korlátozhatja a max áramot.

2016. dec. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Az akkusarukat 2-3 napja tisztítottam.Minden nap jártam vele,és minden reggel (még mínuszban is) indult.

Már gondoltam "kábeláthúzásra" is,amitől "leszívja" az aksit...

2016. dec. 17. 13:35
 8/11 anonim ***** válasza:
B Vectra, 2.0-es motorral?
2016. dec. 17. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen 2.0 dti motoros.
2016. dec. 19. 11:37
 10/11 anonim ***** válasza:
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de ez egy Bosch VP44-es adagolóval szerelt motor és könnyen előfordulhat, hogy az adta meg magát.
2016. dec. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!