Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyarországon személygépkocsi...

Magyarországon személygépkocsival főútvonalon haladva, utánfutót vontatva, mennyi a megengedett max. Sebesség?

Figyelt kérdés

2016. dec. 17. 21:50
 1/7 anonim ***** válasza:
Lakott területen 50 km/h, lakott területen kívül 70 km/h.
2016. dec. 17. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Kösz!...és autóúton? Autópályán?
2016. dec. 17. 22:03
 3/7 anonim ***** válasza:
Autópályán és autóúton 80 km/h, de természetesen/ szerencsére senki nem tartja be, a rendőrök sem foglalkoznak vele, és a traffik sem figyelik. A nagy utánfutósok és traileresek pályán jellemzően 100-110-el mennek.
2016. dec. 17. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"b) egyéb gépjárművel - kivéve teherszállításra kialakított motoros triciklit -, valamint gépjárműből és pótkocsiból álló járműszerelvénnyel:


autópályán: 80 km/óra,

lakott területen kívül egyéb úton: 70 km/óra,

lakott területen: 50 km/óra"


Autóúton is 70, nem 80.

De én szinte minden nap látok 140-nel előző utánfutósokat, nem hallottam még olyat, hogy ilyenért büntettek volna.

2016. dec. 18. 01:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Pedig a véda előszeretettel bünteti az utánfutós száguldozókat.
2016. dec. 18. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Pedig a véda előszeretettel bünteti az utánfutós száguldozókat."


Tudsz is konkrét példát, vagy csak gondolod? Mert én szoktam alkalmanként utánfutózni, és mindig 110-el megyek a 2 tonnás futóval, akármi van. Még semmi bünti nem jött. Ja, és ez a sebesség még abszolút biztonságos neki, stabil az autó, persze nem egy kisautóval húzom, hanem egy nagy furgonnal, aminek megvan a kellő önsúlya egy ekkora futóhoz.

2016. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szomszéd zöldséges malár kétszer fizetett. Transit-utánfutó kombóval jár...

Lehet hogy biztonságos a 110, de a kreszben nem ez szerepel. A kamionomnak is biztonságos az autóúton a 90, mégis az idén már vagy négyszer megbüntettek miatta. A jogszabályok nehezen, és lassan idomulnak a való élethez...

2016. dec. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!