Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Tudnátok egy olyan könyvet...

Tudnátok egy olyan könyvet vagy oldalt ajánlani ahol az alapoktól kezdve meg tudom tanulni az autók működését?

Figyelt kérdés
szeretném megtanulni karbantartani a saját autómat, illetve tudni hogy vásárlásnál mire kell figyelni, illetve alapjaiba véve szerelni.

2016. dec. 18. 13:37
 1/4 veterán vas ***** válasza:

Ahhoz, hogy meg tudd javítani a saját autódat, többféle dologhoz kell(ene) értened. Pl a fékek javításához vagy egy kormánymű felújításához komoly autószerelői ismeret szükséges. Az időnként jelentkező elektromos hibák javítására, jól jön egy kis villamossági jártasság. Egy ajtózár vagy ablakemelő javítása némi lakatos hozzáértést igényel.

Ez eddig alapból három önálló szakma, amiknek az elméleti részét évekig iskolákban tanítják, a gyakorlati fogásokat pedig szakműhelyekben oktatók segítségével próbálják meg elsajátítani.

Ugye Te sem gondolod komolyan, hogy van valahol "egy olyan könyv" amiben ezek összefoglalva megtalálod?

Gondolod, hogy egy unalmas téli délutánon elolvasod és máris mindent tudsz? ;)

2016. dec. 18. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
nem egy délutánra gondoltam és nem az autószerelői végzettség megszerzésére. Csupán az autó alapvető működését szeretném kicsit részletesebben megismerni, és az alapvető esetleges hibákat ha nem is megjavítani de legalább meghatározni h milyen jellegű lehet a gond.
2016. dec. 18. 15:27
 3/4 veterán vas ***** válasza:

Ha a hiba meghatározására képes vagy, akkor az már egy komoly szint. Az autószervizekben is, általában a jobb képességű szerelőkből szokott kikerülni a hibafelvevő, hiszen ő az, akinek első látásra föl kell mérni a javítás várható időtartamát, alkatrészigényét és ezek összköltségét.

Na de ehhez, az autó minden részét ismerni kell!

Szerintem ez számodra, még eléggé távoli......


Talán ki fogsz nevetni, de ajánlom az autószerelő szakmunkástanulók tankönyveit.

Egyszerű a nyelvezete, elindul az alapoktól, rengeteg robbantott ábrával és sematikus rajzzal mindent alaposan megmagyaráz. Antikváriumban fillérekért beszerezheted.

Talán lesz benne olyan is, amire azt mondod, hogy idejétmúlt és nem érdekel, de hidd el, a kályhától kell elindulni. ;)

2016. dec. 18. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Okés, utána is járok hol lehet kapni. Köszi szépen, pont vmi ilyesmire gondoltam.
2016. dec. 19. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!