Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől nyikorog az autóm eleje...

Mitől nyikorog az autóm eleje bukkanókon és fekvőrendőrökön?

Figyelt kérdés
Már volt szervizben, kicserélték a toronycsapágyakat, de ugyanúgy megmaradt a hang. Olyan, mintha összenyomnék valamit gumit és kiengedne. Kerekek biztos nem, téli nyári gumival ugyanaz. Tanácstalan vagyok és rohadt idegesítő. Astra g az autó.

2016. dec. 19. 22:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Idősebb Opeloknál jellemzően a stabpálca kikopása okozza a nyekergést berugózásnál. Ha kiszakadt a gumi a gömbfejen, bele megy a szmötyi és nyekereg. A toronycsapágy nem produkál ilyet..

Egy Opelos szerelő

2016. dec. 20. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Vagy szimplán a szilentek nyikorognak mint bármelyik másik autónál
2016. dec. 20. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Huhh király, köszönöm a tippeket remélem beválik a dolog. Ezek mennyibe kerülnek alkatrész szerelés?
2016. dec. 20. 09:38
 4/11 jozsef m válasza:
A Felíciámmal ugyanígy jártam. Kerestem a nyikorgást a futóműben és kipufogó környékén, de a legnagyobb meglepetésemre a generátor volt csapágyas.
2016. dec. 20. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Szerintem az enyémben biztos nem az a gond, mint nálad hisz csak az említett dolgokon amikor áthaladok akkor csinálja.
2016. dec. 20. 16:23
 6/11 Unforgiven 13 ***** válasza:
Az enyém, télen nyikorog berugózáskor,nyáron (melegben)elmúlik!!! És már ilyen 7éve,mióta nálam van.Ha,sehol nem nem lóg a szilenteknél,Én nem aggódnék!!
2016. dec. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 durdon válasza:
SEAT leon 2003 1.6. Új kora óta van nálam a kocsi 9-10 éves kora óta nyikorog az első futóműnél valami. De csak télen, amikor rugózik az eleje. Például amikor átmegyek egy-egy buckán. Egy szerelő azt mondta, hogy gumi szilentek előregedése okozza, nem javasolja a cserét, mert ami kapni lehet, sem jobb. Eléggé idegesít a nyikorgás. Volt valakinek hasonló gondja? Sikerült megoldani?
2018. nov. 17. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Az elsőnek volt igaza! Azóta sok minden lett cserélve az autóban és mivel időnként hallottam csak a hangot nem foglalkoztam vele napi szinten. Aztán egy fórumon olvastam teljesen más miatt, hogy az opeleknél jellemző, hogy nem annyira stabil az autó eleje kanyarokban. Beveszi a kanyart simán csak olyan, mintha a kasztni dőlne az ellentétes irányba rendellenesen. Ezt lehet orvosolni azzal, ha fém stabilizátor rudat teszel be a műanyag helyett. Nos mikor kivették a stabilizátor rudat látszott, hogy erősen lötyögtek már az illesztései és nem volt stabil. Az új fém minőségi alkatrésszel hihetetlenül nagyot változott az autó a kanyarokban és minden egyes bukkanón. Eddig ha rámentem ilyen aszfaltrepedésekre is amik hosszában voltak az úton az is ütött az autó elején érezhetően, de szerencsére ennek örökre vége! Javaslom amúgy, hogy ne bízzatok a szerelőkben ha valaki olyat mond mint neked is azza: "Egy szerelő azt mondta, hogy gumi szilentek előregedése okozza, nem javasolja a cserét, mert ami kapni lehet, sem jobb" Ott lehet egy hangosat röhögni és inkább máshoz menni, vagy kicseréltetni. Az én autómhoz 7 ezer darabja a gyári és tuti, hogy tiédbe is hasonló áron van. Az pedig megint nagyon sokáig rendben lenne szerintem ennyit megér neked is, hogy eltűnjön a hang vagy legalább is nagy eséllyel megtörténjen!
2019. dec. 10. 10:27
 9/11 anonim ***** válasza:

Helló, az első vagyok. Örülök, hogy megoldódott a probléma, abban igazad van, hogy normál esetben egyik lengőkarszilent sem nyikoroghat, max a stabilizátorrúd gumiágyazása, de az sem gyakori. Amellett nem tudok elmenni, hogy az autó szervizben volt és nekiálltak toronycsapágyat cserélni anélkül, hogy rendesen átnézték volna az összes futóműalkatrészt, én biztos nem vinném oda többet az autómat.. A stabpálca filléres dolog és ha az ügyfél koppanásra panaszkodik útegyenetlenségen áthajtáskor, ez kellene legyen az első, amit alaposan megnéznek... (alaposan megnéznek = meghúzzák egyszer lefelé meg egyszer felfelé és ha lötyög, akkor csere)

Én is olvastam talán a vezess.hu Astrás cikkében, hogy az autó hajlamos kanyarban billenni és hajókázni, de azt tudni kell, hogy a stabilizátor rudak hosszanti terhelést kapnak, azaz a két vége húzva-tolva van, így a (különben erős műanyagból készült) gyári alkatrészek sem tudnak.. nem tom.. megnyúlni vagy ilyesmi, amikor az autó dől, szóval csak kimondottan a fém stabik miatt nem lesz stabilabb az autó. Ha a kikopott húszéves alkatrészt újakra cseréled, na attól lesz stabil az autó. Még sok gondmentes kilométert kívánok az Astráddal, nekem is volt, most is az van csak ez H Astra, és nagyon jó, szerethető autók.

2020. jan. 4. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:

Látom már kicsit régebbi az írás, de csatlakoznék én is..

Hasonló jelenség, fekvőrendőrre felpattanok és alulról egy recsegő, nyikorgó hangot hallok viszont érdekes módon akkor produkálja leginkább a hangot ha közben a féken rajta van a lábam..


Csinálja olyankor is amikor pl lassítok, fékezek parkolásnál és kanyarodok be a parkolósávba de CSAK egyenetlen útviszonyon. Ha leveszem a lábam a fékpedálról akkor nem jellemző.

Hátsó fékrendszer-csere volt most februárban (új tárcsa, betétek, munkahengerek átnézése..), elsőre azt mondták hogy még nem csereérett.


Két szerelő nézte, egyik nem tudott rájönni, a másik kicserélte a stabrúd szilentet, de az sem oldotta meg.


Holnap viszem a Toyota szalonba, hátha ott sikerrel járok..


Bármi véleményt, tapasztalatot megköszönök!! :)


Kocsi: 2009, Toyota Corolla E15


Üdv.

2020. ápr. 20. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!