Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Miért kell folyamatosan...

Miért kell folyamatosan gyertyát cserélnem? Többi lent

Figyelt kérdés
a motorom eszi a drága gyertyákat és 4 darab kell bele az uj gyertyákkal megy egy ideig de egy hét mulva pucolni kel őket mert beköpi végül már megint vehetek bele 4 et.. egy nyarat nem bir ki uj gyerytákkal mi lehet a probléma? és nem olyan erős a szikrám észre vettem azt is
2016. dec. 21. 17:08
 1/9 anonim ***** válasza:
Termeszetesen le ne ird milyen motorrol van szo!Ezt a kerdest jelen formajaban az ezoteria rovatba rakasd át!ott talan lesz valami látó aki megmondja mi a gond,ha szerencsed van még meg is távgyogyitja!
2016. dec. 21. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
a pozitiv energia szó szerinte jöhetne neki.. de amugy 600 as Yamaha fzr lemaradt véletlenül irni akartam.
2016. dec. 21. 18:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Vagy az olajat eszi a motor, vagy túl dús a keverék. Egyébként tisztítani is lehet azokat a gyertyákat, én tuti nem dobnám el őket ha az elektródáik még nincsenek leégve.
2016. dec. 21. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
nem eszi az olajat meg semmi csak olyan gyenge szikrát ad valamélyken meg nem is és nem a pipák rasszak mert gyertyákat megnéztem mindegyikben és szikrázik de némelyk gyertyát beletettem a simsonom pipájába és ott szépet szikrázik.. az én motorommal meg egyáltalán nem szikrázik de a pipa meg minden jó mert némelyk gyertyával meg adja a szikrát csak gyengébben mint a simson és mind a 4 pipa ilyen hogy nem tul erős a szikra
2016. dec. 21. 21:51
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem lehet hogy a pipában is meg a gyertyában is van 5 kiloOhmos zavarszűrő ellenállás? Mert az úgy nem jó, elég ha az egyikben van. Milyen gyertyát használsz, pontos típus kéne nem csak annyi hogy pl. NGK.
2016. dec. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
igen a pipában van szürő! NGK R CR9EK a gyertya tipusa 2 pólusú próbáljam ki hogy kiveszem belőle a szürőt és hogy úgy milyen a szikra?
2016. dec. 21. 22:14
 7/9 A kérdező kommentje:
mind a négy pipában van szürő egyébként!
2016. dec. 21. 22:22
 8/9 anonim ***** válasza:

5: üzenem neked van sok motor ahol a pipában is és a gyertyában is van zavarszűrés, ott a szekunder feszültség mértékét úgy tervezik!


Kérdező: neked meg azért kell folyamatosan gyertyát cserélned, mert lusta vagy elvinni szerelőhöz. Gondolom nyomatékkulcs nélkül húzod bele őket, így előbb utóbb a menet is elfogy!

2016. dec. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

8: Ha korábban valaki cserélte a pipá(ka)t akkor nem biztos hogy olyat tett rá amilyen kell. Idén volt nekem az hogy tönkrement a pipában az ellenállás. Akartam venni ugyanolyan pipát mint a régi volt, ami mondom 1 kOhmos ellenállású. Sehol nem találtam. Mind 5 kOhmos. Elkezdtem túrni a netet és azt írták hogy inkább kisebb legyen az ellenállás mint nagyobb, mert valami (trafó, akármi, nem tudom..) tönkre megy. Na végül szétszedtem a pipát, majd az ellenállás helyére tettem be ugyanolyan méretű alumínium szegecset. Így az össz szekunder oldali ellenállás 5kOhm a 6 helyett és szépen megy a motor azóta is.

Kérdezőnek: Lehet ám hogy a nagyfesz kábeleket kéne kicserélned, de ha biztosra akarsz menni akkor elviszed a gépet egy villamossági szerelőnek.

2016. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!