Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mitől tűnhet el a fékolaj az...

Mitől tűnhet el a fékolaj az autómból? Golf3

Figyelt kérdés
1hete4napja vettem észre,hogy kigyulladt a kézifék jelző lámpa,kevés volt a fékolaj,töltöttem bele,és szombat estig okés volt,este hazafelé menet megint kigyulladt,vasárnap reggel töltöttem megint bele,mentem kb 60km-t kedden délbe megint töltöttem bele,mentem kb 28km-t aztán ma(szerda)estére megint kigyulladt az égő,egyre gyorsabban folyik,de most a szerelőm a 2nnep közt nem dolgozik,szilveszterre kellene az autó,lehet nagyobb baj abból,ha veszek 1liter fékolajat,és mikor kell akkor így töltögetem?még 150km-t kellene kibírjon..és hol folyhat az olaj?nagyon szépen köszönöm előre is a válaszokat!

2016. dec. 28. 21:02
 1/6 anonim ***** válasza:
Töltsd utána addig amig szerelőhöz nem viszed. Ahol el folyik ott látszani kell az olajfolyásnak.
2016. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nézd körbe hol folyik.

Kezd hátsó fékeknél, gondolom dobfékes, ha alánézel is látszik főleg ha valaki pumpálja a féket.

Főfékhenger, belül pl a pedál felett.

2016. dec. 28. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nálam most volt ugyanilyen hiba. Kuplung munkahenger ment tönkre, ott folyt el a fékolaj. Én nem mentem volna a sajátommal hosszabb útra.
2016. dec. 28. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha így használod, rohadt balesetveszélyes!!! Levegő megy a rendszerbe, oszt nézegethetsz, h nem tudsz megállni!

A szomszéd sem használta így az 1000- es swiftjét korábban.

2016. dec. 28. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ilyen mennyiségnek már látszani kellene ahogy folyik el, pl tócsa az autó alatt. Egyébként hibátlan fék rendszernél a folyadékszint csökkenése azt jelzi hogy fogynak a fékbetétek, ezt utánaöntéssel orvosolni, olyan mint hasmenésre a közérzetjavító gyógyszer: (Még mindig fosok, de már nem érdekel...)
2016. dec. 29. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen mindenki válaszát,ma reggel néztem,a jobb hátsó abroncs(bevül)fékfolyadékos,és levan dumálva holnap viszem szerelőhöz,énsem merek így járni vele már...
2016. dec. 29. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!