Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » CRTDI-k mennyire megbízhatók?

CRTDI-k mennyire megbízhatók?

Figyelt kérdés

Nézegettem 4-5 éves Skodákat CRTDI motorral, ezek szerintetek elmennek majd 4-500 ezer km-t?

Tegyük fel km óra szerint van benne 130 ezer km, az valójában lehet, hogy 220 ezer. Meg mennyire megbízhatóak? Mik szeretnek benne meghibásodni?

DPF,EGR,kettőstömegű lendkereket tudom. De motorikusan jók? Mindenképpen 10 évre terveznék vele. Olyan évi 12-15 ezer km menne bele.


2016. dec. 28. 21:43
 1/3 anonim ***** válasza:

Általánosságban:

A szívó dízel elnyűhetetlen (kicsi pénzből javítható

A TD-TDI kb ugyan ez.

Aztán minél többet írnak elé-mögé, annál kényesebb a motor. Lehet mondani, hogy nem így van, de igazából igen.

Az, hogy mennyi van az autóban, a hiedelemmel ellentétben kevesebbet számít, mint az, hogy a megtett kilométereket hogy tette meg. De ez nem igazán ellenőrizhető, még a szervízkönyvben lévő írások, pecsétek sem garancia arra, hogy mindent megkapott az autó, ami elvárható.

Ha kifogsz egy relatív karbantartott darabot és a kötelezőket te is megteszed, akkor hoznia kellene az elvárást a kiszemeltnek. (persze lehet nem várt gebasz, de az újabb, végig karbantartott autónál is előfordulhat.)

Így okosabb nem lettél tőlem 🙂 de hátha segítettem a mérlegelésben.

2016. dec. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
A szomszéd is ilyet kellett vna vegyen az 1000- es swiftje helyett.
2016. dec. 28. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

"évi 12-15 ezer km menne bele."


Ennyi futasra kár dizelt venni!En legalabbis biztosan nem vallalnam be egy hasznalt dizel rizikofaktorat ilyen keves hasznalat mellett!

2016. dec. 29. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!