Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » "Tuningoljunk. " Kinek milyen...

"Tuningoljunk. " Kinek milyen ötlete van?

Figyelt kérdés

Azért tettem idézőjelbe, mert nem olyan tuningot szeretnék amiből 100-ak vannak az utcán.

Olyan ötletekre vagyok kíváncsi, amikkel 1 jobb, egyedibb, használhatóbb autót lehet csinálni.

Az autó fajtája szerintem ilyen téren lényegtelen, de 1 nem mindennapi autóról van szó.

Igényesen/ésszerűen szeretném építeni az autót. Tehát sportkipufogó, sportlégszűrő, ültetés kizárva.



2016. dec. 29. 21:29
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Költs világításra. Nem könnyű és nem olcsó úgy összehozni a komponenseket, hogy tökéletes legyen, cserébe teljesen egyedi lesz, ha ésszel csinálod, akkor a rendőrök se zargatnak, másokat se vakítasz, te pedig tökéletesen látsz.
2016. dec. 29. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
Ledesítsd be
2016. dec. 29. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%
tegyél hátra egy kertipadot
2016. dec. 29. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, a kerti pad kivételével jók az ötletek. Még valakinek van ötlete?

A kerti paddal nem hinném, hogy használhatóbb lenne az autó.

Esetleg valami motor, váltó átalakítás??

2016. dec. 30. 19:38
 5/21 anonim ***** válasza:
73%
Disznózsírt olaj helyett !
2016. dec. 30. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
59%

A váltó jó irány, majdnem minden autóban túl rövid az utolsó fokozat, autópályán literekkel kevesebbet ehetnének, ha hosszabb lenne, gyorsításhoz pedig vissza lehet váltani. Viszont szinte lehetetlen megvalósítani, egyes autók csoporttengelye egy darabból van megmunkálva, amelyiknek meg cserélhetők a fogaskerekei, nincs megfelelő cseredarab, egyedileg legyártatni pedig egy vagyon lenne.

Egyetlen használható megoldás lehet, ha konszernen belül létezik hosszabb váltó, ami kompatibilis, de ezt csak a VW-eknél tudom elképzelni.

2016. dec. 30. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 veterán vas ***** válasza:

Utolsó válaszoló!

Nem tudom honnan az infód de bármelyik normális hazai gépműhelyben 10-15 ezer Ft.-ért legyártanak egy kívánt méretű fogaskereket.

2016. dec. 30. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
0%

Na igen és azt se tudom honnan veszi litereket spórolhat egy alacsonyabb fordulaton erőlködő autón.

Attól, hogy pörög a motor még nem feltétlen zabálja együtt vele a benzint.

2016. dec. 30. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
hát azért dízeleknél szerintem lehet nyerni az alacsonyabb fordulatnál.Az enyém 5 sebességes és 140-nél forog kb 3000-et.Ha csak 2000-2200-at forogna(6ban) biztos kevesebbet fogyasztana.
2016. dec. 30. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
33%

#7

Köszi, akkor én rossz helyen kopogtattam, a szerelő 80 ezrekkel dobálózott, meg hogy csak egy műhely van, aki váltóba alkalmas fogaskereket tud gyártani.


#8

Honnan veszed, hogy erőlködne? Jellemzően az erősebb motorok kapnak rövidebb váltót, hogy még dinamikusabbnak tűnjenek, hülyeség az egész. A régi 68 lovas Suzukik 3250-et forogtak 130-nál, ne mondd nekem, hogy bármelyik 100 ló körüli autónak 4000-et kéne forognia. Simán elbírnának 2800-at is, az pedig tényleg litereket jelent. Ha szerzel nekem két azonos autót rövid és hosszú váltóval, be is tudom bizonyítani.

2016. dec. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!