Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretném megtanulni az autók...

Szeretném megtanulni az autók felépítését, megérteni működésüket stb. Írnátok nekem könyveket, filmeket, blogokat, oldalakat ahonnan szerezhetnék némi tudást? 18/L

Figyelt kérdés
Szeretném belekóstolni az autós világba. Viszont nem tudom hol is kezdhetném el ezt az egészet. Nyilván a közvetlen környzetemben kérdezősködjek, érdeklődjek. De szeretnék saját magam utána járni.

2016. dec. 30. 10:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nézz utána a car mechanic simulator 2015 nek. Autót javítani nem fogsz utána, de lesz fogalmad mi és hol található egy autóban.
2016. dec. 30. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Olvass autós újságokat, pl Totalcar. 1-2 év alatt ki lehet művelődni, ha az olvasás mellett rákeresel mindenre, amit nem értesz a cikkekben. Youtube-on is sok hasznos videó van, akár teljes külföldi egyetemi előadások is.


A Car Mechanic Simulator jó móka, de egy abszolút kezdőnek lehet, hogy csak szenvedés.

2016. dec. 30. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Innen elég sokat megtanulhatsz: [link]


Először az alapokat ismerd meg, utána már meg fogod érteni hogy mi, miért van.

2016. dec. 30. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Gyere ki a műhelybe, össze kellene rakni egy 1,7-es Isuzu motort, csak nekem nincs kedvem :D
2016. dec. 30. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Zomotor Menetdinamika könyve olvasmányos és alapos matekkal is rendelkezik, ezért könnyen is megérthető és bele is lehet mélyülni. Ha hosszútávon érdekel a dolog és nem felületesen, ezt ajánlom figyelmedbe. (Pm, ha érdekel).


Vlog ajánlat: Engineering Explained csatorna YouTube-on. Nagyon jó dolgokat mond el érthetően angolul.

2016. dec. 30. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én anno (kb. 10 éve) Surányi Endre: Az autó című könyvéből kezdtem, ami már akkor is brutálisan elavult volt (61-es), viszont az alapokat tényleg pofonegyszerűen elmagyarázza. Mellé Google, különböző szervizkönyvek, BME-ről jegyzetek, fórumok. Ezzel már lehet kapni egy elméleti alapot, ami segít a szisztematikus és kritikus gondolkodás kialakításához. A konkrét szerelést családból, fórumokról, nameg az adott típus szervizkönyvéből.
2016. dec. 30. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat mindenkinek!
2016. dec. 31. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!