Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy benzines vagy akár dízeles...

Mrtechnikus kérdése:

Egy benzines vagy akár dízeles autónak mennyi ideig szabad önindítózni?

Figyelt kérdés
Minek árthatok vele ha sokáig bár kisebb szünetekkel tudom csak beindítani a kocsit. Tudom vegyek új aksit. én csak kíváncsi vagyok árthat e a kocsinak.

2017. jan. 1. 15:19
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokáig. Addig tudsz önindítózni amíg le nem merül az akku, de az önindító is fel tud forrósodni és le is éghet.


Valami gond van a motorral ha nem indul be, nem hinném hogy az akku hibája, ha forgat az akku jó.

2017. jan. 1. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

5-10 másodpercnél semmiképpen ne tartson tovább az indítózás.

Ilyenkor hatalmas áramok folynak, amit hosszú távon egyik alkatrész sem visel el. De elsősorban az akkudat nyírja ki.

Ha rendesen teker az önindító, akkor hiába veszel új akksit, akkor a motorral van valami.

2017. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Beindul csak van hogy 20 percig köszörülök!

nem akarok költeni rá.

2017. jan. 1. 16:29
 4/8 anonim ***** válasza:
Pedig ha így folytatod többet fogsz mint a jelenlegi probléma.
2017. jan. 1. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Önindítót kinyírod, az akkuról nem is beszélve. 20 ezer nem fogja rá kifutni. Inkább nézesd meg a kocsit. Légszűrőt tisztísd ki, olajszintet ellenőrizd. Aztán vidd el egy szakihoz.


Milyen autó ez?

2017. jan. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Minden bizonnyal az üzemanyagellátással van a gond, nagyon nehezen jut el a benzin/gázolaj a motorhoz.
2017. jan. 1. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

"nem akarok költeni rá."


Na, pont ezért kell jól megnézni, hogy milyen autót veszünk használtan. Az ilyenek a legrosszabbak. Ha megvetted azt a szerencsétlen autót, akkor azzal is kell számolni, hogy néha költeni kell rá.

Én mindenből a legjobbat rakom bele, hidd el, meg is fog térülni, mert az enyém 10 év múlva forgalomban lesz, a tiédet meg elbontják addigra, ha marad belőle használható alkatrész... Na meg az sem mindegy, hogy nekem 600 ezer km-nél kell hozzányúlni a motorhoz, neked meg ki tudja mikor.

2017. jan. 1. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
20mp indítózás,10mp szünet.Addig indítózhatsz,ameddig az akksi bírja,de ilyebkor kell egy jó nagy akksi bele,és akkor nehezebben meríted le
2022. jan. 16. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!