Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Toyota Avensis - Kontakthiba...

Toyota Avensis - Kontakthiba vagy komolyabb a gond?

Figyelt kérdés

Üdv! Adott egy Toyota Avensis 1.8 2005-ös évjárat. Kb. 2 hónappal ezelőtt megjelent egy olyan érthetetlen hiba, hogy a motor leállításakor felvillant és égve maradt az olajnyomás visszajelző a műszerfalon. Menet közben soha fel sem villant, csak a motor leállítása után, de akkor sem mindig, véletlenszerűen. Amikor a motor leállítása után égve maradt az olajnyomás visszajelző, addig amíg világított a központi zárat a távirányítóval nem lehetett bezárni. Eleinte újbóli elindulás, leállás és ennek az ismételgetése véletlenszerűen megoldotta a problémát, majd a probléma ideiglenes orvoslására olyan csodálatos megoldásokat sikerült találni, mint pl. ha álló motornál lenyomom az ablaktörlő lapát vezérlő karját, akkor a lámpa kialudt, be lehetett zárni az autót.

Végül sikerült eljutni egy szerelőhöz, aki megállapította, hogy az autó eredetileg jobb kormányos volt és tróger módon lett átszerelve a bal oldalra, elmondása szerint valamilyen vezeték volt szétcsúszva a műszerfal mögött. (Csak megjegyzem, hogy kevésbé tapasztalt használtautó vásárlóként a fizetést megelőzően 15.000 Ft-ért szervízben átnézettem, ahol talán egy jelzést tehetett volna az autószerelő, hogy tisztában vagyok-e az átszerelés tényével... Arról meg ne is beszéljünk, hogy az eladó sem tett róla említést, bár olcsóbb volt az autó mint a hasonló korban lévő társai)

A problémát a szerelő orvosolta, viszont kb. 2 héttel ezelőtt az egyik napon beindítottam a motort és azt tapasztaltam, hogy a motorellenőrző lámpa, a TSC OFF (??) lámpa és a VSC (??) is égve maradt, megállás nélkül világít mind a három amikor jár a motor. A kérdőjeleket azért tettem, mert ha önmagában a motorellenőrző világítana, tudnám, hogy baj van. Viszont a menetstabilizáló és a kipörgésgátló lámpáinak a világítása mögött semmilyen értelmet nem látok, ráadásul a TRC gomb megnyomásával semmit nem reagál a rendszer, ugyanúgy világítanak a lámpák. A mágikus ablaktörlő lapát sem segít. Az autót most sajnos nem tudom nélkülözni, így még egy kis idő el fog telni mire ismét eljutok a szerelőhöz. Azt viszont nem szeretném ha komolyabb problémát generálnék magamnak, ezért kérdezném, hogy szerintetek (2 hétig használtam így az autót, probléma nem volt) valószínűbb, hogy ismét valamilyen kontakthibáról van szó?

Illetve megragadnám az alkalmat, ha van olyan autószerelő Budapesten (mivel az enyém Miskolcon van, oda meg pont nem terveztem mostanában menni) aki elvállalná a probléma kijavítását, nyugodtan jelezze felém. Köszönöm!


2017. jan. 3. 09:45
 1/2 anonim ***** válasza:
lehet hogy ez nem egyszerű feladat lesz. Az bis lehet hogy szét csúszott valami vezeték vagy kikoszolódott , kidörzsölődött. Aztán véletlen szerűen van ez a kontakt hiba. KECEL-en van egy műszaki állomás , nem tudom a nevét. Azok foglalkoznak ilyenekkel. De jelzem mire kézzel aprólékosan mindent átvizsgálnak , lehet hogy egy hétbe is beletelik. Ezt onnan tudom hogy én nekem a kamionnal volt elektromos hiba és mindent szét kellett szedniük, ráadásul kétszer. Ezt értsd úgy hogy az utolsó kis vezetéket is kihúzták belőle. DE MEG LETT CSINÁLVA.
2017. jan. 3. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Az a baj,hogy jobb kormányos volt.Ezt az életben nem lehet úgy helyre rakni,mint az eredeti bal kormányost,amit gyárilag szereltek.Ha ezt kijavítják akkor jön a következő elektromos hiba majd.Ezeket az elektronika vezérli teljesen,nem 70-es évekbeli ladák,ahol simán áthúzhattad az egész vezetékelést gond nélkül.Még a szerelő is mondta,hogy nagyon tré munkát végzett,aki átvezetékelte az elektronikát.Ezekkel az időszakos hibákkal kell megszoknod az autódat és javíttatod,vagy eladod.Azt meg, hogy mi lehet a hiba?Egy ilyen bonyolult rendszernél én még tippelni sem tudok a fotelemből.
2017. jan. 3. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!