Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan kell vontatni?

Hogyan kell vontatni?

Figyelt kérdés

Apám lerobbant. El kellett húzni a 2 km-re lévő szerelőhöz.

Egyesben húztam 2500-as fordulaton, mentünk is 20km/h-val de a végén már a hosszbordásszíj/(vezérműszíj?) hangja hallatszott.

Mit rontottam el?

VW Polo 1.2 TDI 2010 és amit vontattam az egy régi Opel. Ahogy megálltunk már nem volt semminek hangja, mentem is utána a kocsival 50km-t. 2500-as fordulatnál több kellett volna?


2017. jan. 3. 11:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Mi a rákért kell egyesben húzni kilómétereken keresztül? Hát te tök retardált vagy.
2017. jan. 3. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Mert olyan baja van a vontatott kocsinak, hogy összevissza jár a kerék.
2017. jan. 3. 11:43
 3/7 anonim ***** válasza:

Hogy kell vontatni?


Nem akkora óriási megterhelés maga a vontatás, nem csinál bajt ha nem égeted le a kuplungot eszement csúsztatással.

Nem lehet, hogy inkább a ventillátort hallottad? Alacsony sebesség, magas fordulatszám, relatíve nagyobb terhelés, gondolom melegedet a víz rendesen.

Na aggódj, semmi baja nem lett a verdádnak. Van aki minden második héten vontat.


A vontató autó szemszögéből kb. mintha utánfutót húznál. Finoman indulni, lassan feszüljön meg a kötél, ne rántson nagyon semelyik gépen.

A vontatottnak eléggé észnél kell lennie, főleg ha sok a gyorsítás-lassítás.

Sebességre nem tudom van-e előírás, de ha nagyobb a távolság a 20 km/h biztosan vállalhatatlan.

Egyszer anyám frissen vett roncsautója robbant le, 70 km-t vontattuk hazáig, településeken és mindenen át. Meg is őrültem volna ha alacsony lett volna a tempó. Szóval lakott területeken kívül 70-80 km/h, belül meg szabályosan, próbálva kifogni a zöldhullámot végig. Annyi volt, hogy a másik vezető kicsit később váltott fel és kicsit hamarabb vissza.

2017. jan. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Miért egyesben?

Vontattam már B-Corsával E23 745i-t 25 kilométerem át, de nem egyesben, hanem kettesben, és ahol bírta, hármasban. 50-60-as tempó, néhol 70, 2.-ban. Fordulat folyamatosan 5000 felett, semmi baja nem lett azon kívül, hogy megevett 25 km-re 20 liter benzint.

2017. jan. 3. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Csak indulásnál csúsztattam, utána megállás nélkül tudtunk menni. Legközelebb akkor kettesbe rakom ha lesz még ilyen gond.
2017. jan. 3. 11:58
 6/7 anonim ***** válasza:

Nincs abból semmi, ha 1-esben húzta, hiszen úgyis csak 2500-as fordulaton volt a motor.

Inkább azon töprengek, hogy mi alapján állapítottad meg, hogy a vezérlésnek hallod a hangját?

2017. jan. 3. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
50%

Teljesen jól csináltad,ugyanis annak a motornak a csúcsnyomatéka pont 2000 és 2500 között van.

Azzal sincs semmi baj hogy 1-esben húztad,ha kis sebességgel lehetett csak.


A hang amit hallottál,az pedig csak a hűtőventillátor,ugyanis a kis sebesség,és a megnövekedett terhelés miatt nem volt elég a menetszél,ezért bekapcsolt a ventillátor is.

2017. jan. 3. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!