Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » 3.5 tonnás pl: Ponyvás Sprinte...

3.5 tonnás pl: Ponyvás Sprinter + 3,5 tonnás ponyvás utánfutó-hoz milyen kategóriájú jogosítvány szükséges? Elég a c1 vagy C kell?

Figyelt kérdés

2017. jan. 4. 19:17
 1/9 anonim ***** válasza:

Elég a BE :)


A C vagy a C1 önmagában nem is lenen jó erre, mert ekkora utánfutóhoz mindenképpen E kategória kell.

2017. jan. 4. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Pontosan, ez egy B+E kategóriás szerelvény, ami B+E vagy C+E jogsival vezethető.
2017. jan. 5. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
BE kell hozzá. Nekem is az van, Iveco Dailyvel húzok trailert.
2017. jan. 16. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim válasza:

Szerintem meg csak azért nem fog megbüntetni a rendőr mert nem akar.


3,5t-ás Sprinter nem húzhat 3,5-ás futót!

Nehéz pótkocsi össztömege nem haladhatja meg a vonó jármű össztömegének 3/4 részét, azaz max 2625kg -os lehet a futó.


Mondjuk azt már én sem értem, hogy miként lehet ezeken az autókon 3 meg 3,5t-ás horgok.

2017. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Van sok olyan Sprinter, ami húzhat a forgalmija szerint is 3500 kg-t. Ha a forgalmiba ez van írva, a rendőr nem nagyon mondhat semmit. Vagy tovább megyek, még az Audi Q7 is húzhat 3,5 tonnás futót. Pedig annak a max súlya csak 2,5 tonna, míg a Sprintereké 3,5 tonna.
2017. márc. 31. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Fékezett pótkocsi össztömege 1,4 x-ese lehet a vonójármű össztömegének.

Ezt esetleg a vonójármű vontatási kapacitása (forgalmiban) korlátozza

2017. márc. 31. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Iveco Daily forgalmi szerint fékezett pótot 5 tonnáig húzhat, fékezetlent 3,65 tonnáig. Maga a kocsi és a pótkocsi simán elbírja a többlet súlyt, kiváncsiságból mértem meg belföldre megpakolt kocsit hosszú futóval, az összsúly 12,1 tonna volt, és simán ment a kocsi, bírta vinni/húzni.
2017. márc. 31. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Jó, de az a Daily gondolom nem 3,5 tonnás volt. Meg aztán a 12 tonnás valós súlyoddal megnéztem volna, hogy szükség esetén hogy állsz meg a Dailyvel.
2017. márc. 31. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
3,5 tonnásra van vizsgáztatva az összes Daily. Fékezett futóval nincs gond a megállással 12 tonnánál sem, ellenben egy nem fékezett futó 3 tonnávval már keményen megtol és ízzadnak a fékek.
2017. márc. 31. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!