Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Dízel is többet fogyaszt...

Dízel is többet fogyaszt hidegen? Eltolja az előtöltést? (Pl. Lucas Epic)

Figyelt kérdés

2017. jan. 6. 22:31
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem nagyon vagyok otthon diesel műszaki részében, de nekem a TDI nagyon minimálisan evett többet télen, pedig dolgozni jártam vele, és el sem érte az üzemi hőfokot, amíg beértem. Fél liter alatt volt a téli többletfogyasztásom.
2017. jan. 6. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%
valamivel.igen, azert is kelnek fel a kornyeken a csattogasra ha egy diesel beindul.
2017. jan. 7. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, dúsít.

És igen, többet is eszik.

2017. jan. 7. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Dúsít, de nem olyan hatalmas mértékben, mint egy benzines például.
2017. jan. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Akkor csak a befecskendezés mennyiségén vagy idején változtat?
2017. jan. 7. 19:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Több mint száz paramétert vesz figyelembe egy ECU-s, modern befecskendezős dízel. Szóval nem lehet ezt egyértelműen meghatározni, hogy mennyivel fecskendez be többet.
2017. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Többet eszik főleg mínuszoknál, de én még 2 éve mentem -20 fokba és ha jól emlékszem talán fél literrel evett többet a szokásosnál. Most nem használom az autót mert költöztünk a város közepébe, minden itt van helyben, munkahelyemre is gyalog járok, mert arra a 10 perc sétára kár kiállni autóval az udvarról, várni hogy picit bemelegedjen, mert addigra már 2x beérek melóhelyre. Az autómat még Szilveszter előtt elvittem a szüleimhez a másik garázsba ami igaz nincs fűtve, de mégis jobb mint ha a szabad ég alatt lenne. Apám 2 naponta beindítja 5-10 percre hogy töltődjön az akkumulátor meg azért járjon a motor, de ennyi. Ameddig ilyen hidegek lesznek marad ott, nem is használjuk. Ha nagy útra kell menni busszal megyünk, ha kell az autó akkor meg elmegyek érte, de márciusig nem kell mennünk sehova ha nem jön közbe váratlan dolog.
2017. jan. 8. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!