Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Magyar rendszámú autó Ausztriá...

Magyar rendszámú autó Ausztriában való forgalomba helyezésének mi a menete és milyen költségei vannak?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Hamarosan költözünk a párommal Ausztriába. Nem szeretném az autómat eladni és kint újat venni, a mostanit szeretném kint forgalomba helyezni.


Némi rálátásom van a dolgokra, illetve személyesen is utána fogok kint érdeklődni, de szeretném a segítségeteket kérni a témában. Pontosan arra volnék kíváncsi, hogy A-tól Z-ig milyen teendőim vannak a külföldön való forgalomba helyezés kapcsán.


Válaszaitokat előre is köszönöm!


2017. jan. 8. 15:49
 1/4 anonim ***** válasza:

Nem tudom milyen autorol van szo,de van az az eset aminel nem is éri meg kinlodni ezzel mert tobbe kerul a papirozas mint amennyit az egeaz auto ér!

Jobban jarsz,illetve sokkal egyszerübb ha kint veszel valamit!

2017. jan. 8. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Igen, az is egy megoldás. Viszont kint olyan szigorúak a műszaki vizsgák, hogy ha egy gomb nem működik a kocsin, már meghúzzák. Én viszont tisztában vagyok vele, hogy az autóm tökéletes állapotban van, mert az elmúlt egy évben lett ráköltve az árának a fele, illetve egy szem rozsda nincs rajta. (másfél milliós kocsiról beszélünk) Ha eladnám itthon és hozzátennék még mondjuk fél millió forintot, akkor sem kapnék ilyen jó állapotú autót kint. Kapnék egy olyat, amire még-még-még csak költhetek, hogy átmenjen a műszakin.


Tapasztalat, hogy a pár éves autók is hosszú hibalistákkal jönnek vissza a műszakiról (családomból mindenki kint él már). Legutóbb a rokonom 6 éves 100.000 km-t futott autóját húzták meg és utána 2000 eurónyi munka volt rajta.


Egyébként kb. 800 euró lenne a forgalomba helyezése a kocsinak kint, ami az eladási árához képest nem hiszem, hogy megfizethetetlen. Illetve megmarad a megbízható, szeretett, rozsdamentes kocsim.


Ezért szeretném ezt a megoldást!

2017. jan. 9. 20:01
 3/4 srác980123 válasza:
Engem is érdekelne a dolog :)
2017. jan. 12. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kb. 1 hónap múlva fogok személyes tapasztalattal rendelkezni, akkor leírom hogyan zajlott.


Addig is amit olvastam:

-Először az itthoni márkaképviseletnél kell kérned egy Európai Tipusbizonyítványt (tartalmaznia kell a károsanyag kibocsájtási értékeket). Ezt elvileg kint is lehet kérni, csak ott pénzes a dolog. Mondjuk ahogy utána érdeklődtem itthon is... (pl. Volkswagen).

-Ezután irány Ausztria. Ott kell keresni ismét egy márkakereskedést (természetesen ha pl. Fordod van, akkor Fordot). Ott leműszakiztatod a kocsit. Ehhez szokott kelleni az Európai tipusbiz.

-Ha sikerült, akkor nyilvántartásba kerül pár napon belül a kocsi és megkapod a kinti törzskönyvet.

-Ha megvan a kinti törzskönyv, akkor befizetes a Novát (adó).

-Ezután minden papíroddal amit eddig sikeresen összeszedtél elbattyogsz egy biztosítóhoz, vagy egy "biztosítási alkusz céghez" és ott megkapod a forgalmidat és a rendszámodat. Itt még annyi az extra, hogy plusz (nem tudom pontosan) kb. 200 euroért kérhetsz egyedi rendszámot és plusz 20 euróért kérhetsz plasztik kártya formájú forgalmit. Illetve itt kell kötni ugye biztosítást is. Ami havonta kirúghat magas teljesítményű kocsinál 150 euróra is.


Az árakról amit tudok:

-Műszaki és Pickerl: kb. 60-80 Euro

-Törzskönyv + adatbázisba vétel: kb. 190 Euro

-Nova: Járművedtől függ (elvileg a kocsi értékének 5 százaléka)

-Rendszámoztatás: elvileg 80-100 Euro


Ezután összeszeded a kocsi magyar papírjait (törzskönyv, forgalmi, 2 rendszám) és hazabattyogsz kivonatni a kocsit.


Ez egy tájékoztató jellegű infó. Én is több forrásból halásztam össze.

2017. jan. 13. 10:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!