Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyi idő vagy kilométer...

Mennyi idő vagy kilométer után éri el az üzemi hőmérsékletet a víz és az olaj egy benzines autónál -5, -10 fokban? Annyira, hogy után ne kelljen óvatoskodni, normálisan lehessen használni? 10-15km?

Figyelt kérdés
1,6 benzines seat leon 2005-ös
2017. jan. 9. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:
A víz uzemi homersekletet tudod követni hiszen szinte mindegyik autoban van vizhofok mérő!Olajhőfok mero viszont alig alig....azt viszont tudnod kell hogy az olaj lassabban melegszik mint a víz!
2017. jan. 9. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Amíg az olaj felmelegszik, addig akár 15 km is kell ilyen hidegben, de én már akkor szoktam tolni neki, mikor a víz 80 fokon van.
2017. jan. 9. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
tehát akkor olyan 10-km után már el lehet a váltásokat tolni 2500-2700-ig?
2017. jan. 9. 13:45
 4/8 A kérdező kommentje:
hideg motornál mikor váltsak hogy ne tegyek kárt a motorban hosszú távon?Még ez ami érdekelne!
2017. jan. 9. 14:08
 5/8 anonim ***** válasza:
Menet közben 2 000-3 000 között tartsd a fordulatot.Akkor üzem meleg a motor,mikor az olaj is elérte az üzem meleg víz hőfokát.Az olaj később éri el ezt a hőfokot. Sajna az autókban ritka az olaj hőfok mérő.Én is megyek vele legalább 10 km-t,mikor elkezdem jobban növelni a fordulatot.
2017. jan. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Azért van egy kis különbség a padlóval menés meg a dinamikus vezetés között.

Dinamikus haladáshoz elég 2-3 Km is már, úgy is gyorsabban melegszik tőle. Padlózós menethez kell a 10 Km azt aláírom, de ki az aki úgy megy mindig.

2017. jan. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
engem leginkább a dinamikus vezetés érdekel ,hogy 3000 ig nyugodt szívvel elpörgethessem az autó motorját!Én nem taposom agyon a gépet!Szeretnék vigyázni rá,ezért is tettem fel ezt a kérdést!
2017. jan. 9. 18:31
 8/8 anonim ***** válasza:

Kicsit régi a kérdés, de dobjunk rá!


Szóval a dinamikus vezetést is illik mellőzni, amennyiben az a motor pörgetéséből fakad. Turbós autóknal a 3000-res fordulat mar azert megpörgeti a turbót szépen, nem erőltetnem az optimális körülmények elérésééig, amit ugye kb nem tudhatunk, csak azt, hogy stabilan optimálisra beállt vízhőfok után áll fennt.

2022. dec. 19. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!