Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, ha magasabb az...

Normális, ha magasabb az egyik oldal a másiknál?

Figyelt kérdés
Az normális egy öt éves autónál, hogy a kerékívet mérve elöl a jobb oldal magasabb 2 centiméterrel, hátul viszont a bal oldal van magasabban a jobb hátsóhoz képest 1.5 centivel?Az a fura, hogy pont átlós oldalon van eltérés. A 10 éves kocsinkon csak 4-5 mm difi van és az is azonos oldalon.
2017. jan. 9. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
25%
Lehet hogy nem parban voltak cserelve a lengescsillapitok. Vagy lehet hogy volt rugocsere, es az egyik oldalon elmozdult a rugotanyer es ezaltal feszul a rugo es magasabban all azon a felen emiatt. De ezt a katyukban erezned kellene, igy inkabb az elso variacio lehet a te esetedben.
2017. jan. 9. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
200 e van benne, de még minden gyári! Lehet ilyesmi karambol miatt is? Használtan vettük és csak utólag vettem észre, hogy az első lökhárító cserélve lett benne, de nem húz el semerre menet közben. Én is a rugókra gondoltam, csak az volt fura, hogy átellenesen magasabbak az oldalak.
2017. jan. 9. 17:50
 3/13 anonim ***** válasza:
Ha jobban belegondolsz akkor hülyeséget beszélsz,átlóban nem lehet magasabb,vagy pedig nem egyforma gumik vannak a járműveden.
2017. jan. 9. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
#3 nekem is ez volt az első gondolatom, hogy ami átlóban emelsz az mindenhol emelkedik.
2017. jan. 9. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyformák a kerekek és direkt sík felületen mértem mint a másik autót!Ha figyelmesen elolvastátok volna a hozzászólásomat, én is ezt kérdeztem, hogy hogy lehet átlóban eltérés... Releváns válaszokat kérnék.
2017. jan. 9. 18:31
 6/13 cselez ***** válasza:

A lengéscsillapító nem befolyásolja a szabad-magasságot, a nevében is benne van, hogy mire való.

A kérdés, hogy egyenes talajon mérted-e? A magasságot csak a rugók befolyásolják. Vannak olyan típusok(mivel nem adtad meg) ahol torziós rugót építettek be, ennek a magassága állítható.

2017. jan. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Az autó egy 2011-es VW Sharan. Nekem is ez volt a furcsa és ezért kérdeztem meg, hogy nem e lehet, hogy ütközés miatt deformálódott a karosszéria és emiatt van ilyen átlós eltérés. Sík felületen mértem, mint a másik autót.
2017. jan. 9. 18:52
 8/13 cselez ***** válasza:
Hát a Sharan-ban nem torziós rugó van....elképzelhető, hogy erősen törött volt, és nyúlványt, vagy negyedet cseréltek és rosszul mérték ki a pontokat. Esetleg még azt nézd meg, hogy nincs-e rugó-törése (általában a spirál végeiböl törik le egy darab, tapintással is ellenőrizhető.
2017. jan. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
A kaszni mókolását hogyan tudom megállapítani? Ilyen esetben mindenképp húzópadozzák is? Annak elvileg lehet látni a nyomatit nem? Létezik, (ez lenne a jobbik verzió...)hogy rugótörés miatt csak 2 cm difi van?
2017. jan. 9. 19:09
 10/13 anonim ***** válasza:
Letezik. Foleg ha csak egy darabka tort le a vegerol.
2017. jan. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!