Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lada 2105 AC pumpából folyik...

Lada 2105 AC pumpából folyik az olaj egy kis lyukon mitöl lehet?

Figyelt kérdés
A membrán nem sérült nem hibás.

2017. jan. 9. 22:34
 1/7 anonim ***** válasza:

Mégis milyen lyukon?

Mert gyarilag semmilyen "lyuk" nincs rajta!

2017. jan. 9. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De a gyárin van egy kis lyuk. csak az ujabbakon nincsen.
2017. jan. 9. 22:58
 3/7 anonim ***** válasza:

Fotó?

Én kb. 2 hónapja vettem 2107-hez AC-t (gondolom ugyan az a típus), azon nem volt semmilyen lyuk.

2017. jan. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
*Javítanék: a gyárin sem volt lyuk. Ezelőtt pedig biztos hogy nem volt cserélve.
2017. jan. 10. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mitől folyhat? Valószínűleg elment a tömítés.
2017. jan. 10. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Tangapánt ***** válasza:
89%

A membránok közti műanyag távtartó gyűrűn kell lennie lyuknak. Ha az szivárog, membráncsere. (kb. 500Ft-1000Ft.)

Azért van lyuk, hogy előbb észre lehessen venni a membránszakadást, mint hogy telepumpálja az AC a kartert.

2017. jan. 12. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%

Na, akkor kezdjük az elejéről.

Mennyi az AC tolórúdjának kiállása? A szervizkönyvben megvan a maximális adat (sosem tudom fejből, de ezért van a könyv), ezen mérték fölé nem szabad menni, mert túl nagy lesz a nyomás, tolja a benzint mindenfelé.

Milyen az AC talptömítése? Gyári, vastag papír vagy valami utólag faragott hulladék? Mert az utóbbi nem bírja a nyomást.

Milyen az AC alatti bakelit alátét? Ha repedt, persze, hogy folyik a benzin, olaj vagy vegyesen.

Milyenek a szelepek? Jókor nyitnak és zárnak? Volt már olyan nyomóoldali szelepem, ami szívásra nyitott - el tudom képzelni, hogy rosszkor zár és végül megnő a nyomás, tolja mindenfelé a benzint a szivattyú.

Ha ezekre megvan a válasz, akkor könnyű megmondani, mitől folyik a benzin, olaj vagy benzin-olaj keverék.

2017. jan. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!