Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Passat b5 holt találom a...

Passat b5 holt találom a turbón a geometriakart?

Figyelt kérdés
97-es passat tdi hallodtam olyant hogy van a túrbón geometriakar amit meglehet mozgatni és kiderül hogy a geometria levan-e kormolódva kérdésem az hogy a turbó melyik részén van ez a kar? mert az autó elég gyenge erőtlen azt mondják valószínü hogy ez lesz a gond a geo letapadt a koromtól.

2017. jan. 11. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

Ez nem a turbon van hanem a hengerfejbe, ott lóg bele a turbo közepébe.

Hogyha hideginditosprével megpörgeted a motort akkor az jól kikormolja és mozogni fog vagy különben lekell szerelni a hengerfejet, hogy kitudjad ecetes vizzel tisztítani!

2017. jan. 11. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
már megtaláltam egy vákumszelep féleség mozgatja a turbo felett van pontosan elhelyezve a kérdésem igy inkább már az hogy ennek a karnak mennyire kell mozogni? mert kézel megsebírom mozgatni feleségemet megkértem hogy adjon gázfröcsöket miközben néztem hogy mennyire mozdul meg és éppen hogy megmozdul ilyen 3 ezres fordulatig nyomkodta a gázt gondolom már ennél is jobban megkéne mozdulnia bár nem értek hozzá ezért kérdezek ....
2017. jan. 11. 17:42
 3/6 anonim válasza:

Első: Nem tudom hogy viccnek szántad e vagy tök komolyan gondoltad, de mindegy is is mert így is úgy is bajok vannak!


Kérdező: A kar az lesz amit te megtaláltál. Nekem a B5.5 Passat-on 1.9 PDTDI 131 Le volt geometria gondom. Szintúgy meg sem mozdult. Ennek az a szerepe, hogy mindig optimális gázmennyiséget szállítson a turbónak. Azonban ha leragad a sok korom miatt akkor vagy állandóan teljesen nyitott vagy teljesen zárt üzemmódban van. Van köztes eset is, de ezek a leggyakoribbak. Ha teljesen zárt a dolog akkor nem hajtja meg a turbót kellőképpen vagy teljesen nem (rosszabb eset) és ilyenkor nem hogy segítene de még visszafogja a motort, ilyenkor észrevenni, hogy egyáltalán nem bír menni. Van még a teljesen nyitott (ez volt nekem is) ebben az esetben állandóan túl tölt a turbó, ilyenkor olyan erő volt benne mint egy mozdonyban egészen 100-ig. Onnan kész leállt minden és már a sebességtartása is gond volt, nem hogy a gyorsulás. Utólag kiderült, hogy a motorvezérlő elektronika elvette az üzemanyagot hogy megóvja a blokkot, intercollert, turbó csöveket utóbiból nálam 2 bánta darabja 25.000 Ft volt, szoval nem olcsó buli. Ilyenkor szét kell szedni a turbót és az egész geometriát kimosni és ipari festékhigítóval csináltam, azután minden probléma elmúlt és minden működött. Ajánlatos szerelőre bízni mert nem egyszerű feladat újra összerakni a turbót + jó minőségű szerszámok kellenek a ráéget csavarok levételéhez.


Kicsit hosszú lett, de remélem segíthettem, ha kérdésed van írj nyugodtan.

2017. jan. 14. 04:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

"Ajánlatos szerelőre bízni mert nem egyszerű feladat " ez a mondatod miatt szántam viccnek, gondolom aki szerelő az röhögött rajta aki meg otthon próbál ilyet mókolni úgy, hogy nem ért hozzá semmit az meg vessen magára!


Egyszer 10hengeres dög teherautó cooolerét mostam ki hát ne tud me gmi volt benne, a turbonál szinte 1az1be felköpte az olajat :D Dúrva ami benne volt!

2017. jan. 14. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
Persze nekem sem volt egy nagy feladat összerakni, de azért elmondom hogy nem járatos ilyenekben akkor ne én legyek már a hibás, hogy azt mondtam egyszerű dolog aztán nem jött össze. :D
2017. jan. 14. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
04:41 köszi a választ ha minden jol megy most fogom elvinni egy turbó szervizbe és hagy nézzék meg szak emberek mi lehet pontosan a gond
2017. jan. 30. 13:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!