Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék autót venni. Lízing...

Szeretnék autót venni. Lízing vagy autóhitel? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok, a helyzet, hogy született egy gyermekünk és elértünk odáig, hogy szükségünk lenne egy autóra (kényelmesebb közlekedés stb.)

Milyen lehetőségek vannak?

Akár használt autó is jó lenne, viszont tudom, hogy arra később többet kellene költeni (vagy nem).

Új autó meg nagyon drága, de léteznek ugye a részletfizetési lehetőségek.


Ha esetleg új autó mellett döntenék, akkor szinte tuti, hogy egybe nem tudom kifizetni, viszont autóhitelt vegyek föl, vagy lízingeljek?

Oké tudom, akinek nincs pénze ne vegyen fel hitelt, viszont itt most olyan tanácsokat kérnék, hogy mi a jobb (egyik sem :) ).


Lízingnél is egy idő után az enyém lenne az autó, ha zárt végű nem? Vagy a lízing inkább a cégeknél jön jobban?


Köszönöm előre is, sziasztok.



2017. jan. 12. 16:25
 1/4 anonim ***** válasza:
34%

Skodánál van már lízing magánszemélyek számára:

[link]


Egyébként az a nagyobb kérdés, hogy havi szinten mennyit tudsz az autóra szánni. Ökölszabályként számolj 50Ft/km költséggel, amire rájön a havi törlesztő vagy lízing ha arra veszed.

Mindenképp becsülj és számolj előre! Még az is kiderülhet a végén, hogy olcsóbb lenne esetenként, ha valóban szükséges taxizni vagy autót bérelni. A kiszamolo.hu és totalcar vagy index oldalakon találsz kalkulátorokat.

2017. jan. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
58%

A tuti biznisz mostanában az autóbérlés. Használod (bérled) 3-5 évig, fizetsz érte egy összeget havonta, és 5 év utána visszaadod, és kijössz a zsír új autóval. Ebben a havi árban még olyan dolgok is benne vannak, mint az olajcsere, gumiabroncs csere, erre sem kell költs.

Bár gyanítom, neked nem erre van szükséged. Szerintem neked egy hagyományos lízing kéne, vagyis fizeted a havi összeget, és néhány év múlva tied lesz az autó. Ha nem tudsz fizetni, viszik az autót, és kész, de nem a házat, meg hasonlókat, mint amit a bankok csinálnak. A bankoknak nagyon szigorú feltételei vannak, én nem ajánlom.

2017. jan. 12. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, akkor igazából röviden tömören a lényeg, hogy ha lizingelnék autót, akkor odáig ugyanolyan mint a bank, ameddig tudom fizetni. HA nem tudom fizetni, akkor nincs kocsikázás, viszont a banknál több a buktató.


A havi törlesztők kb. ugyanolyanok? vagy a lizingelős a drágább?

2017. jan. 12. 17:41
 4/4 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el.

[link]

2017. jan. 12. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!