Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire káros egy autó...

Mennyire káros egy autó akkumulátorának, ha hidegindítás után a megemelt alapjárat miatt rövid ideig 14,6 - 14,8 V-on tölt a generátor?

Figyelt kérdés
2017. jan. 12. 20:43
 1/8 anonim ***** válasza:
94%

Annyit nem tölthet semekkora fordulatnál se, ennyi erővel menet közben még több lenne? 14.4V a maximum. Feszültségszabályzóra rá kéne nézni.


Bár előbb még azt is tudni kéne mivel, hogyan lett mérve. Ugye nem valami kétezer Ft-os Teszkós multival? Mert azok simán félremérnek ennyit.

2017. jan. 12. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Hátööö...ilyen szivargyújtóba csatlakoztatható voltméter mutatja ezt.

Ezt az értéket közvetlenül az indítás után láttam, elindulás után, menet közben már visszamegy 14-14,2 közé.

2017. jan. 12. 20:55
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy modern töltésvezérlővel ellátott autó tud ennyit tölteni, de oda spéci aksi az előírás. egy hagyományos fesszabályzós töltésnél sok lenne. de ezek a szivargyujtós kínai kütyük csak saccolásra jók. Meg kell mérni ha érdekel egy normális Multiméterrel.
2017. jan. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Akkor ezt fogom tenni.

Utolsó, erről olvastam, hogy lehetséges, de nekem egy 23 éves autóm van, semmi spéci töltési lehetőség nincs benne :)

2017. jan. 12. 21:10
 5/8 anonim ***** válasza:
És üzemi fordulatszámon mekkora a töltőfeszültség? Általában alapjárat körül nem is szokták elérni még a 14,4 Voltot sem.
2017. jan. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Menet közben (hosszabb távon még nem próbáltam, ez 6 km-es út volt, városban) 14-14,3 között lépkedett.

Amikor hazaértem, lekapcsoltam minden fogyasztót csak a motor járt, akkor volt pontosan 14,4 V

2017. jan. 12. 22:30
 7/8 anonim ***** válasza:
Semmi gond nincs vele ha csak rövid ideig nyomja ennyivel.
2017. jan. 13. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

"Hátööö...ilyen szivargyújtóba csatlakoztatható voltméter mutatja ezt. "


Na, akkor nyugodj meg semmi baj nincs. :D

2017. jan. 13. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!