Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Rövid ideig tartó alacsony...

Rövid ideig tartó alacsony fordulattal 5-ösben való közlekedés (nem gyakori) mennyire árthat a motornak?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 20:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Alapvetően nem túlzottan fog neki örülni, de nem tudjuk hogy ez most egy 3l soros 6hengers motor egy 1,3tonnás autóba vagy egy 1.2l 3hengeres motor.
2017. jan. 19. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ilyen hidegbe jól lekormolod..

Nem így kell spórolni a benyán...

2017. jan. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
1,6 100 lóerő! de mint mondtam nem gyakori
2017. jan. 19. 20:26
 4/6 A kérdező kommentje:
egyszer-egyszer előfordult már nagy kárt csak nem okoztam a motorban?!tehát igazából arra irányulna a kérdésem h kb ilyenekkel mennyi idő alatt lehet tönkretenni a motort!meg mondjuk ha dombon felfele nem vált vissza az ember?! sajnos ez is fordult már elő igaz nem velem!
2017. jan. 19. 20:33
 5/6 anonim ***** válasza:
Az autónak többnyire az alacsony fordulaton való, nagyobb gázadás ami árt neki. Emelkedőn illik 3-asba vissza kapcsolni. 5-ösbe én is felszoktam váltani, de csak akkor ha tudom hogy hosszasan fogok haladni az autóval nagyobb terhelés nélkül. Tehát nem lesz domb, nem kell majd előzni, stb. De ha sokat használjuk így a motort, ténylegesen nem teszünk neki jót, mert lassan korom lerakódások keletkeznek. De pár alkalomtól nem lesz baja. Főleg ha az autó hosszabb távokon is használva van, így van ideje az egész rendszernek mondhatni tökéletesen átforrósodni.
2017. jan. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Oké, néha úgy felejted, még nem lesz nagy kár, de ne csinálj belőle rendszert, mert tényleg rossz. Ha terhelésen megy alacsony fordulaton (dombon mászás), akkor először a csapágy fog tönkremenni, de úgy általában az egész motor nagy pofont kap (hajtókar, főtengely, befecskendezők). Nem nagy dolog ám visszaváltani.
2017. jan. 19. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!