Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik jobb: Sor hat, vagy a...

Melyik jobb: Sor hat, vagy a V6. Melyik megbízhatóbb és sportosabb a hangja?

Figyelt kérdés
Picit a válaszokat ki kellene fejteni, hogy miért jobb, vagy rosszabb!

2017. jan. 22. 18:49
 1/8 Donald J. Trump ***** válasza:
Nincs mit kifejteni, mert értelmetlen a kérdés. Soha nem a hengerelrendezés határozta meg a megbízhatóságot, ahogy az akusztikával is akárhogyan lehet játszani.
2017. jan. 22. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Erre nem lehet kielégítő választ adni.

A V6 nyomatékosabb, a Sor6 pörgősebb. Ki mit szeret jobban, nekem a BMW S54B32-es 8000-et forgó Sor6-osa tetszik, mert 3,2l-ből 343(később 360) lovat hoztak ki közel F1-es technikával.

2017. jan. 22. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Melyik modellre gondolsz ? BMW Sorhat szerintem nagyon jó hangban is és sportos is és a régebbiek pl m52b28 még viszonylag megbízhatóak. Én sor 6 ost vennék.
2017. jan. 22. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A kerdesnek kb annyi ertelme van mint ha aut kerdeznem melyik a finomabb,a húsleves vagy a túrógombóc.....
2017. jan. 22. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nincs rá válasz, a hengerelrendezéstől nem függ a megbízhatóság.

Volt aki azt írta, hogy a sor6 pörgősebb, hát ez sem igaz ebben a formában. A szelepek nyitási fokától, a furat/löket arányán át, a hengerűrtartalomig sok dologtól függ, hogy mennyire lesz pörgős a motor.


A soros elrendezés egyébként egyszerűbb, kevesebb alkatrészből áll.

A V motorok főleg a helytakarékosság miatt születtek. Ha megfigyeled, a traktorokban, munkagépekben, teherhajókban 99%-ban soros motor van.

2017. jan. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az utóbbi időben nagyon elterjedtek a V6-os motorok, régebben a sor6 volt a gyakoribb. Gondolom nem véletlen. A sor6-os motorok igazából túl hosszúak, ami gond, a V6 fele annyi helyet foglal, és semmi hátránya sincs, sőt, én ahogy észrevettem, a V elrendezés miatt sokszor nyomatékosabbak is, a sor6-os motorok elég gyengék alacsony fordulaton (legalábbis amiket én vezettem). A sor6-nak a hangja ami nagyon jellegzetes, és szép, de az új autóknál már ez sem számít egyáltalán, teljesen el vannak fojtva.
2017. jan. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Nem hiába legenda a V8 70-80 évekből szerintem
2017. jan. 22. 20:22
 8/8 anonim ***** válasza:
Hány európai utcai autóban volt V8 a 70-80-as években? :D
2017. jan. 22. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!